kapat
Ruşeym Torku

SMMMO’da Sertifika Heyecanı

  • Giriş Tarihi: 27.06.2013 9:23
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
SMMMO’da Sertifika Heyecanı

Konya’da, ‘Bağımsız Denetçilik Geçiş Dönemi Eğitimleri’ni başarıyla tamamlayan 155 mali müşavire törenle sertifikaları verildi.

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen törene, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Akgemci, SÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Öğüt, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya SMMM Odası Onursal Başkanı Ahmet İçyer, Konya SMMM Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turan, yeminli mali müşavirler, mali müşavirler ve çok sayıda davetli katıldı.
Bağımsız denetim eğitiminin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Konya SMMM Odası Başkanı Turan, “Konyamıza diğer illerden de çok sayıda kursiyer geldi. Şu anda Selçuk Üniversitemiz birçok ilde bu eğitimleri vermeyi sürdürüyor. Bugünkü bağımsız denetimle artık mesleki anlamda da önümüzdeki dönemlerde güzel kazanımlar olacağı beklenmektedir” dedi.
Yaşı 23 den 80’e kadar olan meslektaşlarının verilen bilgiyi almak için eğitimlere katıldığını ifade eden TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İçyer, “Bugün eğitimini tamamlayan üyelerimiz kep ve cübbe giydi. İnşallah odamızın bu ilklere imza atması devam edecek. Burada önemli olan oda başkanımızın da belirttiği gibi SÜ ile sivil toplum kuruluşlarının birlikteliğinin olmasıdır” diye konuştu.
SÜ İBBF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Öğüt ve SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Akgemci’nin konuşmaların ardından Konya, Aksaray, Karaman ve Manavgat da 10’ar gün eğitim gören ve 155 kişiden oluşan 5 gruba sertifikaları verildi. Sertifikalarını alan üyeler keplerini havaya fırlattı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > SMMMO’da Sertifika Heyecanı
HABER YORUMLARI