Ruşeym Torku

Siyasiler Bu İftarda

  • Giriş Tarihi: 29.07.2013 15:00
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Siyasiler Bu İftarda

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD), İstanbul Hasırlı Osmanlı Restoran’da gelenekselleştirdiği İftar programlarından birini daha gerçekleştirdi.

Why Note!?

İftar Programına Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Eski Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir, Eski Konya Milletvekili Mustafa Sait Gönen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi Hasan Büyükdede, İstanbul Otobüs A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin gibi Bakan ve üst düzey Bürokratların yanında, Konya İlçe ve belde Belediye Başkanları, Yerel yöneticiler, akademisyenler, Konya, Karaman ve Rumelili Dernek ve Vakıf Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri, KONSİAD Üyeleri, Basın mensupları ile 700’e yakın davetli ve misafir katıldı.

KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı yaptığı konuşmada; “ Bu mübarek günlerde Suriye’de ve Mısır’da yapılan katliamları lanetliyoruz. Ayrıca, Somali’de Büyükelçiliğimize yapılan menfur saldırıyı da KONSİAD olarak kınıyoruz. Bu saldırı sonucunda vefat eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. İstikrarımızı, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlerin oyunlarına karşı uyanık olmamız ve birbirimize kenetlenmemiz gerekmektedir. Daima birlik ve beraberliği tesis etmeye çalışan KONSİAD; 12-15 Eylül 2013 tarihlerinde Feshane’de Konya, Karaman, Edirne ve İstanbul’u “Kadim Başkentler Buluşuyor” düşüncesi ile bir araya getireceğiz. KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği ile Konya, Karaman, Edirne ve Rumeli etiketli derneklerimiz bizleri yalnız bırakmayacak, yine birlik ve beraberlik içinde olacağız. “ dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da; “Bildiğiniz gibi bir süre önce Gezi Parkı olayları adı altında ülkemizde provakatif amaçlı bir takım olaylar meydana gelmiştir. Bu olaylar tamamen bir oyundur. “dedi. Gezi Parkı olayları sırasında KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı’nın da bıçaklı bir saldırıya uğrayıp yaralandığını anımsatan Bağış, “Taksim’de yapamadıklarını Kahire’de yapıp kardeşi kardeşe düşürmek isteyen provokatörler maalesef dün 200 kişinin katili oldular.” diye konuştu. Bağış, Türkiye’nin Mısır’da yaşanan vahşete kayıtsız kalmayacağını belirtti.

Konyalı Sanayici ve İşadamlarının birlikteliklerinin herkese örnek olduğunu vurgulayan Bağış, “12 Eylül’de Konya, Karaman, Edirne ve İstanbul gibi kadim başkentlerin birbirleriyle kaynaşmasına şahit olacağız. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Konya, Karaman, Edirne ve İstanbul büyük bir kenetlenme içinde, dev bir fuarla, müthiş bir festivalle kaynaşacaklar ve birlikteliğin ne demek olduğunu tüm dünyaya göstereceklerdir.” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Siyasiler Bu İftarda
HABER YORUMLARI