Torku Jelifest

Şırnak ve Van’da teröristler araçları yaktı

  • Giriş Tarihi: 6.05.2016 22:12
  • Güncelleme Tarihi: 22:12
Şırnak ve Van’da teröristler araçları yaktı

Van-Doğubayazıt karayolunda teröristlerce durdurulan bir TIR yakıldı. Dün de Şırnak'ta PKK'lı teröristler İl Özel İdaresi'ne ait 3 kamyon ve 1 kepçeyi ateşe vererek yaktıktan sonra kaçmıştı.

Van-Doğubayazıt karayolunda teröristlerce durdurulan bir TIR yakıldı.

Van-Doğubayazıt karayolunun 135. kilometresindeki Tendürek Geçidi’nde gece yol kesen terör örgütü mensupları, İran plakalı kuru yük taşıyan bir TIR’ı durdurarak ateşe verdi. Teröristler, gece karanlığından yararlanarak olay yerinden uzaklaştı.

Çaldıran Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde olay yerine gitti. İtfaiye ekipleri tamamen yanan araçta soğutma çalışması yaptı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de olay yerinde geniş güvenlik önlemi alarak kaçan teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.

Şırnak’ta da 4 aracı yakmışlardı

Şırnak’ta 14 Mart’tan bu yana devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte kapatılan hendeklere toprak taşıyan İl Özel İdaresi’ne ait 3 kamyon ve 1 kepçeyi teröristler dün ateşe vermişti.

Şırnak’taki hendeklerin kapatılması için Toptepe mevkiinden yükledikleri toprağı kent merkezine götüren 3 kamyon ve 1 kepçeyi durduran teröristler, şoförleri araçtan indirdikten sonra araçları ateşe verip yaktı. Araçları yakıp kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlatıldı.> Yeni Meram >Güncel > Şırnak ve Van’da teröristler araçları yaktı
HABER YORUMLARI