YAZARLAR

Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından seçme ve seçilme gerçeğine siyaset ve politika adının verilmiş olması bu iki özdeyişi sevip sevmemenin özünde gerçek demokrasiye kavuşma imkanları gelmektedir.

Çok partili hayata girdiğimizden bu yana Demokrasi kavramına kavuşma mücadelemiz olumlu olumsuz merhaleler geçirirken daha ziyade bu kavramın olumlu yönlerini olumsuz yönlerini sürekli gölgelemesi Türk seçmenini beklentilerinden uzak hayal kırıklığına götürmede hep tekrarları yaşattığından Siyaset ve Politika sözcükleri duygularımıza nefreti getirmede ağır basmıştır.

Onun içindir ki şimdi siyaset değil aşkla şevkle hizmet zamanıdır diyoruz. Yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi oluşumunun özünde sevgiyi, hoşgörüyü esas almış bir meclis beklentimizi BDP’nin Meclis’e katılmaması. Halkın hür iradesi ile seçilmiş 5-6 Milletvekilinin dokunulmazlıkları ve emsal işlevlerin baz alınıp salıverilmemesi.

CHP’nin yemin boykotu akabinde Başbakan’ın ‘Tükürdüklerini yalarlar’ ifade tarzı çiçeği burnunda meclisimizi yine siyaset ve politikanın çirkin darbeleri ile kirletilmiştir.

Saygı duymamız gereken TBMM’ye ve onun kutsal varlığı içinde yer alan yeni parlamenterlerimize lütfen aklıselime gelin şimdi siyaset ve politika değil aşkla şevkle hizmet zamanıdır, cümlemizi tekrarlıyoruz.

Erdoğan hükümetlerinin Bakanlar Kurulu içinde Tarım Kenti Konya’dan bir Tarım Bakanı’nın bu kez çıkmamasına üzülmediğimizi ifade edemeyiz. Ne var ki; Sayın Dışİşleri Bakanımız DAVUTOĞ’NUN Bakanlar Kurulu içinde yer alması yeni Bakanlar Kurulu’na umut bağlamamıza vesile olmaktadır.

Bir ülkenin genel halk kitlelerinin mutlu ve müreffeh olması halk katmanlarının ne ölçüde varlıklı olup olmadıklarına bağlıdır. Bizim ülkemiz halk katmanlarının fert başına düşen milli gelir açısından baktığımızda hiç de iç açıcı olmadığını görmekteyiz. Türk insanının çok büyük bir kahir ekseriyetinin yokluk ve sefalet içinde bocalarken azınlıkların mutluluğunun ölçü alınıp varlıklı görünmenin Ulusal boyutlu bir aldatmacanın bizleri asla ve asla mutlu etmeyeceğini yasama ve yürütmenin şeksiz şüphesiz anlaması gerekmektedir.

Şimdi seçim meydanlarında fütursuzca verilen vaatlerden aklın mantığın süzgecinde yerini bulanların Türk Milleti’nin hayatına geçirilmesi zamanıdır. İktidar ve muhalefet yetkililerinin bu ülkenin çıkarlarına olacak her türlü hizmete canı gönülden katkıda bulunmaları mecburiyeti vardır.

Sevgili okuyucularımın pür dikkat kesilmelerini isterken fert bizleri mutluluğa götürecek hizmetlerden önce fakirimizin. Zenginimizin, kültürlümüzün, kültürsüzümüzün ortak paydada yararlanacağı doğal zenginliklerimizin sıra, sıra çıkarılıp Ulusal değerlerimizin zenginleştirilmesi için 65 yıllık çok partili hayatımızda göz ardı edilen dev sularımızdan on binlerce Termik Santral Güneydoğu sınırlarımız içindeki yer altı petrol zenginliklerimiz. Rüzgarımızın, güneşimizin enerjiye dönüşmesi ve hele şu Eskişehir’imizdeki dünyanın %80’lik rezervi ile erişilemeyen nükleer enerji kaynağı doğal varlığımızın enerjiye dönüştürülmesi ile BİR ULUSAL ZENGİNLİKLE ENERJİ CENNETİ BİR ÜLKE yaratıp değil yetmiş milyonun geleceğimiz çocuklarımız ve torunlarımızın mutlu olacağı ve dünyanın gıpta ile bakacağı bir ülke yaratmamız boynumuzun borcu olmaktadır…

> Yeni Meram >Yazarlar > ŞİMDİ SİYASET DEĞİL AŞKLA ŞEVKLE HİZMET ZAMANI’DIR !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.