kapat
Ruşeym Torku

Şiddet Son Bulsun

  • Giriş Tarihi: 28.02.2014 17:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
Şiddet Son Bulsun

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet Bayar, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi’nde görev yapmakta olan Hemşire Serap Elmas’ın hasta yakını tarafından darp edilmesini nefretle kınadı.

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet Bayar, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının her geçen gün artarak devam etmesini eleştirerek, son yaşanan olayda hasta yakını tarafından darp edilen Hemşire Serap Elmas’a, sendika olarak gereken her türlü desteği vererek, saldıran kişiden hukuk önünde hesap soracaklarını ifade etti. Tüm uyarı ve önlemlere rağmen sağlıkta şiddet olaylarının önüne geçilemediğini belirten Bayar, ‘Şiddet gün geçtikçe çok daha vahim sonuçlara ulaşmakta kimi zaman ölümle kimi zaman kalıcı sakatlıklarla sonuçlanmaktadır” dedi.

Son olayda sağlık çalışanına şiddet uygulayan kişinin yakalanamamasını hastaneden çıkıp gitmesini akıl almaz bir durum olarak değerlendiren Bayar, “Elini kolunu sallayarak kaçıp giden hasta yakınının yakalanamaması ve bu konuda önlemlerin alınmaması ayrıca düşündürücüdür. Bu konuda yöneticilerimizden çalışanına sahip çıkmasını ve gerekli önlemleri almasını istiyoruz” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışarak kutsal bir görevi yerine getirdiklerinin altını çizen Bayar, “Hastaya hizmetin hastayı tedavi etmenin ne kadar kutsal bir görev olduğunu biliyoruz ve bu duygu ve düşünceyle hizmet ediyoruz. Buna rağmen sağlık çalışanlarına yapılan bu tür saldırıların azalmadığını görüyor ve tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.Son yaşanan şiddet olayında darp edilen Hemşire Serap Elmas’a geçmiş olsun dileklerini de ileten Bayar, “Sağlık Sen Konya Şubesi olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti nefretle kınıyoruz. Bu tür olayların yaşanmaması için devletin çalışanına sahip çıkmasını istiyoruz. Serap hanıma bir kez daha geçmiş olsun derken saldıran kişinin hukuk önünde hesap vermesi için sendika olarak girişimlerimizi başlatmış bulunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Şiddet Son Bulsun
HABER YORUMLARI