YAZARLAR

İnsana uygulanan şiddet,

Hayvana uygulanan şiddet,

Çocuğa uygulanan şiddet,

Kadına uygulanan şiddet,

Sporda uygulanan şiddet,

Okulda, sokakta, trafikte uygulanan şiddet.

Bunları görüyoruz, kınıyoruz, sözde yasalar çıkartıyoruz!

Ama hepsi göstermelik.

Ülkesini seven, ABD’nin uşağı, kölesi, bekçisi olmasını içine sindiremeyip eleştiren gazeteciye psikolojik şiddet,

Onurunu yitirmemiş, kişiliğini sağ- sol çıkarcı demeden hiç bir siyasi iradenin kölesi yapmamış, kalemini satmamış, satın alınamamış köşe yazarına en ucuz, seviyesiz sözlerle saldıran şiddet,

Kendisi gibi yaşamayan, giyinmeyen, içkisini, sigarasını belirtilen alanlarda bile içmesine izin verilmeyen şiddet,

Eğlenme, dans etme, davul- zurna ile halkın oyunlarını oynayanlara eğlenme anlayışlarına ters düşenlere uygulanan şiddet,

Çağdaş sanatlara ve çağdaş sanatçılara dini inançlarına ters düşüyor diye; hem eserlerine hem de kişiliklerine uygulanan şiddet,

Eleştiren gazete sahiplerine; iş adamı iseler, eleştiren yazarını attırıncaya kadar uygulanan şiddet,

Doktora şiddet,

Hayatını kurtarmasını istediğin, yıllarını insan sağlığı için tüketmiş doktora, çocuğunu emanet ettiği öğretmene, güvenliğini sağlayan polise, adaleti sağlayan hakime, kısacası kendisi gibi görmeyen, yaşamayan, inanmayan, ibadet etmeyen, düşünmeyen, kendi inancına ters düşen resim, heykel yapan, sanatını sergileyen herkese her kesime şiddet!

Şiddeti sadece dayak, fiziki ceza zanneden zavallı, düşünemeyen, başına gelenlerden ileride daha da gelecek olanlardan habersiz Türk halkı şiddeti ama gizlice uygulanan şiddetleri de bir görebilse….!

Ama biz sadece ucu bize dokundukça biraz kıpırdarız.

Gizli, ustaca, sinsice uygulanan şiddeti görmediğimiz ve o insanların tümüne sahip çıkmadığımız sürece birbirimize ‘ İyi uykular ‘ demeye devam edeceğiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > ŞİDDET
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.