Ruşeym Torku

Seydişehir’den Suriye’ye Yardım TIR’ı

  • Giriş Tarihi: 22.01.2014 14:59
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Seydişehir’den Suriye’ye Yardım TIR’ı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi.

On gün önce açılan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve özellikle bayanların organizasyonu ile başlayan Suriye’deki vatandaşlarae yardım kermesinde toplanan 17.5 ton un, giyecek ve konfeksiyon malzemeleri dualarla uğurlandı. Yardım tırının uğurlama esnasında Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Müftüsü Sıtkı Beydilli de hazır bulundu.
Müftü Beydilli’nin okuduğu dualarla yola çıkan yardım tırının uğurlanmasından sonra Kaymakam Sonel, “Gönümüz oradaki mazlum kardeşlerimizin yanında. Bu hayır yardımlarını toplamada emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ederim. Bu toplanan yardım anlamlı bir yardım” şeklinde konuştu.
Suriye yardım organizasyonu tarafından da yapılan basın açıklamasında da, “Suriye’de her gün çeşitli bölgelerden gelen çocuk ölüm haberleri, ateş altındaki bölgelerde açlıktan ölmemek için kedi köpek yemekten bıkan çaresiz insanlar ve bunlara karşı dünya kamuoyunun sessizliği artık tahammül sınırlarını aşmıştır” denildi.
Açıklamada, “20 milyonluk bir ülkenin yarsı evini, yurdunu kaybetti. Milyonlarca insan komşu ülkelere mülteci durumuna düştü. Tarihte her zaman mazlumların yanında yer alan Müslüman Türk halkı ecdadından miras aldığı paylaşma ahlakını bugünde Suriyeli savaş mağduru kardeşlerine karşı esirgememiştir” şeklinde ifade edildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Seydişehir’den Suriye’ye Yardım TIR’ı
HABER YORUMLARI