Ruşeym Torku

Seydişehir’de Ramazan Etkinlikleri Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 21.06.2015 15:38
  • Güncelleme Tarihi: 15:38
Seydişehir’de Ramazan Etkinlikleri Sürüyor

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri başladı.

Why Note!?

Seydişehir protokolünün de hazır bulunduğu Ramazan Geceleri programına katılan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, başta Seydişehirli hemşehrileri olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Ramazan-ı Şerif’ini kutladı. Geleneksel hale gelen Seydişehir’de Ramazan etkinlikleri bu yılda dolu dolu etkinlikler ile hem çocuklara yönelik programlar, hem de yetişkinlere özel sohbet, ilahiler, tiyatro ve çeşitli etkinlikler ile Seydişehir’de vatandaşların beğenisini topluyor. Seydişehir Belediyesi’nin 55 mahallede düzenlediği Ramazan Akşamları Çocuk Programı Belediye Binası önünde binlerce minik seyircisini yarışma, tiyatro, orta oyunu, palyaço gösterileri ile hem eğlendirdi, hem de öğretti. Manevi değerlerimizi oyunlarla anlatan programda çocuklar doyasıya eğlendi.
Teravih namazı sonrası Seyyid Harun Camisi önünden Seydişehir Belediyesi binası önüne kadar mehteran eşliğinde yürüyen vatandaşlar da duygulu anlar yaşadı. Belediye binası önünde başlayan programın açılışında ise havai fişek gösterisi düzenlendi. Sahne alan tiyatro ekibi izleyicilere neşeli dakikalar yaşatırken, Seyyid Harun İlahi Grubunun ezgileri gönülleri okşadı. Sema gösterisi ve ezgilerle duygulu anlar yaşatan Seyyid Harun İlahi Grubu en güzel ilahileri Seydişehirli hemşehrileri için söyledi.
Seydişehir Belediyesi’nin Ramazan Geceleri programına katılan binlerce vatandaşa Osmanlı Macunu, Osmanlı Şerbeti, dondurma ve çeşitli ikramlar yapılırken yarışmaya katılan minik seyircilere ise hediyeler dağıtıldı.

seydisehirde-ramazan-etkinlikleri-suruyor

seydisehirde-ramazan-etkinlikleri-suruyor-5

seydisehirde-ramazan-etkinlikleri-suruyor-2> Yeni Meram >Konya > Seydişehir’de Ramazan Etkinlikleri Sürüyor
HABER YORUMLARI