Ruşeym Torku

Seydişehir’de Müzik Şöleni

  • Giriş Tarihi: 27.05.2013 15:43
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Seydişehir’de Müzik Şöleni

AB Bakanlığı Ulusal Ajans Gençlik -Eurodesk Temas Noktası Olan Seydişehir Belediyesi, Avrupa Gençlik Haftası kapsamında bilgilendirme ve müzik şöleni gerçekleştirdi.

Seydişehir’de gençler farklı bir etkinlikle buluştu.

Seydişehir Belediye Binası önünde yapılan etkinliğe Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Askerlik Şube Başkanı Kamil Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necip Şan, Meclis Üyeleri Mümİn Kutun, Hulusi Uyar, AB Proje Koordinatörü Filiz Şahin, basın mensupları, Eurodesk Gençlik Temsilcileri, Seydişehirli gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seydişehir Belediyesi AB Proje Koordinatörü Filiz Şahin yaptığı açılış konuşmasında Seydişehir’in 2013 yılında AB Bakanlığı Ulusal Ajans Gençlik- Eurodesk Temas noktası olarak akredite edilmesiyle başlayan süreçte gerçekleştirdikleri etkinlikleri anlattı. Şahin ” 26 Mayıs Avrupa Gençlik Haftası’nın ilk günü olması nedeniyle Seydişehir Belediyesi Eurodesk Temas noktası olarak bilgilendirme ve müzik şölenini gerçekleştiriyoruz “dedi. Filiz Şahin, özellikle büyükşehir ve kentlerin yoğun olarak temas noktası olduğu projelendirme çalışmalarında Türkiye’de iki ilçeden biri olan Seydişehir Belediyesi Eurodesk Temas noktasının yaptıkları yoğun çalışmalar, projeler ve Belediyenin sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat konuşmasında; göreve geldiği günden itibaren Marka Şehir Seydişehir oluşturma vizyonu çerçevesinde sadece bayındırlık hizmetleriyle değil, gençlere, yaşlılara, bayanlara, engellilere kısacası her kesimden vatandaşa, eğitim kurumlarına, sosyal ve kültürel yaşamıma renk katacak çalışmalarla yaşam kalitesini ve standardını yükseltmeye çalıştıklarını vurguladı. Çat, “AB eğitim Gençlik Merkezi Başkanlığınca Eurodesk Temas Noktası olarak Seydişehir’in Türkiye’de iki ilçeden biri olarak kabul edilmesini çok önemsiyoruz. Gençlerimizin AB tarafından sağlanan imkanlarla eğitimlerini, sosyal kültürel yaşamlarına katkı sağlayacak şekilde tamamlamaları son derece önemli. Bu kapsamda Seydişehirli gençlerimizin ikisinin Seydişehir Belediyesi AB proje Koordinatörlüğümüz nezdinde yürütülen çalışmalarla İngiltere’de yapılacak Müzik Festivalinde ve Polonya’daki projeye kabul edilmesi gençlerimize sunulan bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.” dedi.

Seydişehir Belediyesi Eurodesk Gençlik Temsilcileri de söz alarak Eurodesk’in kendilerine sağladığı katkıları anlattılar. Seydişehir Belediyesi Eurodesk Temas Noktasının düzenlediği Gençlik Şöleni’nde genç yetenekler şarkı söylediler.

Seydişehirli gençler Grup Morton’un söylediği birbirinden güzel şarkılarla doyasıya eğlendiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Seydişehir’de Müzik Şöleni
HABER YORUMLARI