YAZARLAR

Seydişehir’ in Özel Projesi-Abdullah Leblebici-Yeni Meram Gazetesi

Öncelikli olarak ifade etmek istiyorum, Seydişehir tarihinin en başarılı Kaymakamlarından biri olan, ilçede ki Kamu Kurum, kuruluşları ve vatandaşlar ile gayet uyumlu bir şekilde çalışarak görev yaptığı kısa süre içinde önemli projeleri başlatan Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit’in tayininin çıkmasından son derece üzüntü duydum.

Temennim Kaymakam Özyiğit’in 5 yıllık görev süresini Seydişehir’de tamamlaması idi.

Seydişehir, uzun yıllardır Belediye Başkanı, Siyasi Partilerin İlçe başkanları, Kamu Kurum ve Sivil Toplum kuruluşları ve vatandaşlar ile uyum içinde çalışan bir kadroya sahip olmamıştı.

Bu uyumun önümüzdeki günlerde ilçeye çok şey kazandıracağından emindim.

Kaymakam Özyiğit’e uyumlu çalışması ve kısa sürede yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum.

SEYDİŞEHİR’İN ÖZEL PROJESİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kamuoyunun uzun süredir merakla beklediği Seyit Harun Veli Cami, Çarşı Meydanı ve çevresi Kentsel Tasarım Projesi sadece ilçeyi değil bölgeyi de heyecanlandıran ve Seydişehir’ in marka değerine büyük katkı yapacak çok önemli bir proje.

Yolda, sokakta, işyerlerinde “Seyit Harun Projesi” ne oldu, “Ne zaman başlayacak” gibi vatandaşların yoğun sorularına muhatap oluyorduk.

Sorular cevabını buldu, merakla beklenen Seyit Harun Veli Cami, Çarşı meydanı ve çevresi Kentsel Tasarım Projesinde çalışmalar başladı.

ALAADDİN TEPESİ OLACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Seyit Harun Veli Cami, Çarşı meydanı ve çevresi Kentsel Tasarım Projesi”  için “Seydişehir’e özel bir proje”,“Seyit Harun Camiinin çevresini üç etaplık bir proje ile yapacağız. İlk etabın maliyeti 13 milyon liradır. Kısa sürede çalışmalara başlayacağız ve burası ALAADDİN TEPESİ gibi bir cazibe merkezi olacak. “ demişti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal geçen süre içinde altyapı ve proje çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı ekipleri ilçeye gelerek Seyit Harun Veli Cami, Çarşı Meydanı ve çevresi kentsel tasarım çalışmaları sebebi ile kamulaştırma alanı çevresinde bulunan hak sahipleriyle sözleşme yapmak için çalışmalar başlatıldı.

Seyit Harun Camii çevresinde gayrimenkulleri bulunan vatandaşlarla birebir görüşmeler ve pazarlıklar başladı.

Belediye yetkilileri ve vatandaşlar ile yapılan pazarlıkların bu kadar uyumlu ve kısa süre içinde anlaşma ile sonuçlanacağından emin değildim.

Gerek vatandaşlar ve gerekse Belediye yetkilileri gayet uyumlu ve karşılıklı anlayış içinde kısa süre içinde anlaşıyor.

Yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda hazırlanan kentsel tasarım projesi ile ilçenin geleneksel ticaret bölgesinde yeşil, sosyo-ekonomik ve kültürel alanlar oluşturularak,  ilçenin yoğun yapılaşmış bölgesinde önemli bir soruna neşter vurulmuş olacak. Çarşı Meydanı ile Seyit Harun Cami ve çevresi yeniden düzenlenecek.

Böylece, şehrin merkezinde ekonomik ve sosyal hayat canlanacak.

Seydişehir’e yakışan ve marka değerini artıracak, rahat ve geniş alanlara sahip,  çağdaş bir yaşam alanı oluşturulacak.

SEYDİŞEHİR’ in ÖZEL PROJESİ’nin gerçekleşmesinde emeği büyük olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Seydişehir’ in Özel Projesi
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.