Ruşeym Torku

Seydişehir İlgi Odağı Oldu

  • Giriş Tarihi: 31.05.2013 15:31
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Seydişehir İlgi Odağı Oldu

Ankara’da düzenlenen Konya Medeniyetler Başkenti Fuarı’nda start açar Seydişehir Belediyesi, fuarı ilgi odağı oldu. Stantta misafirlere leblebi ve Seyyid Harun Veli Hazretleri’ni de tanıtan broşürler dağıtıldı.

Why Note!?

ANKARA Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda açılan Sevgi Kenti Konya Medeniyetler Başkenti Fuarı’nda Seydişehir standına yoğun ilgi gösterildi. 2 Haziran’a kadar açık kalacak olan fuarda Konya’nın sosyal, ekonomik, kültür ve turizm değerleri tanıtılıyor.

Bakanlar ile valilerin milletvekillerinin, rektörlerin, belediye başkanlarının, bürokratların ziyaret ettiği Seydişehir Belediyesi Standı fuarın ilgi odağı oldu.

Ziyaretçilerle tek tek ilgilenen Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve AB Proje Koordinatörü Filiz Şahin Seydişehir hakkında bilgi verdiler.

Seydişehir Belediyesi olarak Seydişehir’in tanıtılması ve markalaştırılması yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat canlı yayında verdiği demeçte Seydişehir’in Medine’den sonra ilahi emirle kurulan tek yer olduğuna dikkat çekti. Çat, “Medine -i Sani, İkinci Medine olarak anılan Seydişehir’imizin, kurucusu, banisi Seyyid Harun Veli Hazretlerinin misyonunun vurgulanması, ilçemizin bin yıllık tarihsel mirasının gün yüzüne çıkarılması ve manevi zenginliğimizin ortaya konması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Çat ayrıca Seydişehir’in bugüne kadar hep saklı kalmış bu yönünün ortaya çıkartılması ve Marka Şehir Seydişehir sloganıyla ülkeye ve dünyaya duyurulması için belediye olarak yoğun çaba harcadıklarını vurguladı. Çat, “Seydişehir’de yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımıza ‘İyi ki Seydişehir’de Yaşıyorum’ olgusunu hissettirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR YOL ÜZERİNDE

Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Seydişehir’in söz konusu manevi zenginliğinin yanı sıra Türkiye’yi Akdeniz’e bağlayan turizm yolu üzerinde bulunmasıyla, 41 bin nüfusuyla, ülke ekonomisinde önemli katma değer oluşturan kurumlarıyla Konya ve Türkiye için vazgeçilmez bir değer olduğunu belirtti.

Çat, Sevgi Kenti Konya Fuarı’nın önemini de vurgulayarak; “Yaşadığı çevre ve tüm insanlığa ışık tutan Hz. Mevlana’nın aziz şehri, Selçuklu İmparatorluğu’nun payitahtı Konya’nın, Ankara’da bir bütünlük içerisinde tanıtılması, halkımıza sunulmasının önemli bir organizasyon. Yıllardır Konyalılar Vakfı’nda çalışmış ve Seydişehir Okutma ve Yardım Derneği’nde Başkanlık yapmış bir olarak Konya’mızın Ankara’da arzu ettiğimiz noktada olmadığını ifade edebiliriz” şeklinde konuştu.

Seydişehir’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanlarıyla, MHP İlçe Başkanı, Meclis Üyeleri ve basın mensuplarından oluşan heyet Seydişehir’den gelerek fuarı ziyaret ettiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Seydişehir İlgi Odağı Oldu
HABER YORUMLARI