YAZARLAR

Seydişehir geçen hafta Çarşamba günü çok güzel bir toplantıya şahit oldu. Şoförler Odası Başkanı Hasan Ünvar’ın daveti üzerine 6 oda başkanı bir araya geldi.

Toplantıya, Şoförler Odası Başkanı Hasan Ünvar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Muzaffer Çatal, Ziraat Odası Başkanı Ramazan Çınar, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Kapkap, Ticaret Odası Başkanı Orhan Koyuncu katıldı.

Hemen hatırlatayım bahsi geçen 6 odanın toplam üyesi 20.000 civarında. Toplantıda neredeyse Seydişehir temsil edildi.

Amacı Seydişehir’in sorunları, istekleri dilekleri ve taleplerini siyaset üstü bir ortamda konuşarak, tartışarak ilgili makamlara ulaştırmak, takip etmek olan toplantıda, oda başkanları tek tek görüşlerini dile getirdi.

Öncelikli olarak ifade etmeliyim ki bu tür toplantılar yıllar önce yapılmalıydı; ancak olmadı, yapılmadı, yapılamadı.

Zararın neresinden dönülse kârdır. Geç de olsa yapılan bu toplantının çok önemli hizmetlere imza atacağına inanıyorum.

BAŞKANLAR CÜMLELERİ ÖZENLE SEÇTİ

Tek tek söz alan oda başkanları özenle seçtiği cümlelerle, mütevazı bir şekilde görüşlerini dile getirdi. Oda başkanlarının birbirlerine duyduğu saygı toplantıların ileriki aylarda çok daha verimli geçeceğinin göstergesiydi.

SEYDİŞEHİR İÇİN NELER YAPILMALI

Seydişehir için neler yapılabilir konusunda ise başkanlar Hasan Ünvar, İbrahim Aypar, Muzaffer Çatal, Ramazan Çınar, Ali Kapkap, Orhan Koyuncu şu görüşleri dile getirdi.

“Bu toplantıların büyük yararı olacağı kanaatindeyiz. Ülkenin çeşitli bölgelerinde oda başkanları bir araya geliyor; ancak Seydişehir’de biz bir araya gelemiyorduk.

Bunu geçmiş dönemlerde dile getirdik; ancak başarılı olamadık. Burada yaptığımız toplantının başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Toplantılarda aldığımız kararları ilgili makamların en uç noktalarına taşıma imkânımız olacak.

Seydişehir zor bir dönem yaşıyor. İl olma yürüyüşünde Ankara’ya kadar gidilen birlikteliğin tekrar oluşturulması gerekir. Ekonomik sıkıntıları atlatmanın çarelerini aramalıyız, Seydişehir 3–4 yıldır sıkıntılı günler yaşamaktadır.

Seydişehir-Antalya yolundan yeteri kadar faydalanamadık, Önce sırt sırta vermeliyiz, fiziki problemler çözülür, üst düzey siyasiler ve idareciler Seydişehir’ e geldiği zaman sivil toplum kuruluşları ile bir araya getirilmeli. Kurum yöneticileri diğer kurumlarla ve siyasilerle küs olmamalı, böyle bir lüksleri olamaz.

Birlik ve bütünlüğümüzü kendi aramızda sağladıktan sonra başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Projelerimizi, hedeflerimizi ve Seydişehir adına nasıl bir eser ortaya çıkarabileceğimizi belirleyip tek hedefe atış yapmalıyız. Toplantılarımızda siyaset üstü olduğumuzu her kesime göstermeliyiz.”

Sunulan görüşlere katılmamak mümkün değil.

Toplantı sonunda alınan karara göre, ilk etapta Seydişehir protokolü sırası ile ziyaret edilecek. Ziyaretler sırasında sorunlar, istekler ve görüşler dile getirilecek.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Seydişehir için El Ele”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.