YAZARLAR

5 Ocak 2012 tarihinde kaleme aldığım “Seydişehir’ e Yakışmıyor” başlıklı yazımda “Ülkenin Tek Entegre Alüminyum Fabrikasına lojmanlar önünden başlayıp şu anki ismi ile Etibank Göbeği olarak adlandırılan, İlk adı Nezihi Berkkam Bulvarı daha sonra da Atatürk Caddesi olarak değiştirilen yol beton ile kaplanarak belki de Türkiye’nin en güzel yollarından bir tanesine sahip oldu.

Ancak zaman içinde yol Seydişehir’in yağmuruna, karına ve soğuğuna dayanamayıp yıprandı. Belediye Başkanı Mevlüt Kılınçoğlu döneminde üzeri sıcak asfalt ile kaplanarak onarıldı.

Son yıllarda yol tekrar yıprandı birçok yerinde çukurluklar meydana geldi, sizin anlayacağınız, araç trafiği için çekilmez bir yol haline geldi.

Bugünlerde yol tam bir köstebek yuvası. Adı Atatürk Caddesi ama şu anki görünümü ile Atatürk’ ün adına hiç yakışmıyor. Bir döneme damgasını vuran ve örnek gösterilen yol şimdilerde sürücülerin geçmemek için güzergah değiştirdiği yol haline geldi.” diyerek belediyenin ve Etibank Alüminyum Tesisleri’nin birlikte yolu onarmasını istemiştim.

40 YILLIK YOL

Bahsi geçen yol 1973 yılında yapıldı. Yani üzerinden 40 yıl geçti. İddia ediyorum o tarihte Ülkenin en güzel ve örnek yolu olarak gösteriliyordu. Örnek gösterilen yol bugünlerde zorunlu haller dışında kullanılmayan bir yol haline geldi.

İŞBİRLİĞİ YAPILMALI

Belediye Atatürk caddesinde gerek alt yapısı, gerekse üst yapısı ile sadece Seydişehir’e değil bölgeye örnek olacak bir projeyi gerçekleştiriyor.

Bu sebeple bütün imkanlarını bu yolu bir an önce bitirmek için seferber etmiş durumda.

Ancak Etibank yolu da onarılmalı. Seydişehir’ in önemli simgesi durumunda olan Etibank Alüminyum tesislerinin yolu. Yani burası prestij yolu.

Çünkü ilçeye gelen her siyasetçi, İş adamı ve Bürokrat mutlaka Tesisleri ziyaret etmekte, bilgi almakta, misafir edilmektedir.

Onun için bu yol mutlaka onarılmalı.

Edindiğim bilgiye göre 5 Ocak 2012 tarihli yazımdan sonra Belediye Başkanı ve Etibank yetkilileri konuyu gündemlerine almış, Eti Alüminyum yetkilileri yolun onarılması için katkı yapacağını Belediye başkanına iletmiş.

Dediğim gibi Belediye şu anda tüm imkanlarını Atatürk Caddesi için seferber etmiş durumda, ancak önümüzdeki iki ay içinde bu yol tamir edilmez ise seneye kalacak demektir.

Belediye başkanından ricam kısıtlı imkanlarını zorlayarak bu yolu onarmayı gündemine alması.

Mevcut haliyle Seydişehir’e yakışmayan yolun onarılması tesislerde çalışan personeli de oldukça memnun edecek, zira onlarda bozuk yoldan oldukça şikayetçi.

KARAYOLLARINA UYARI

Milletvekili Harun Tüfekçi, Karayolları Bölge müdürü Mahmut Yıldız ile birlikte Taraşçı yolu ve Seydişehir-Antalya yolunda yaptıkları inceleme sonrasında gelişmeleri “Seydişehir’e Müjdeler” başlığı altında sizlerle paylaşmıştım.

Taraşçı yolu genişletilecek, çevre yolunda İncesu Köyü geçişine üst, Taşağıl köyü geçişine alt geçit yapılacak, Bozkır yol kavşağı düzenlenecek, çevre yolu da MEDAŞ ile görüşülüp ışıklandırılması sağlanacaktı.

Ancak Ağustos ayına girdiğimiz bugünlerde henüz bir çalışma başlatılmadı. Şayet bu ay sonuna kadar çalışmalar başlatılmaz ise seneye kalacak demektir.

Karayollarının bu çalışmalar ile ilgili takvimin neresinde olduğunu bilmiyorum, ama Ağustos ayı çıkınca Seydişehir’e kış geldi demektir.

Buradan Karayollarına bir hatırlatma yapmak istedim.

> Yeni Meram >Yazarlar > SEYDİŞEHİR’E YAKIŞMIYOR, DEMİŞTİM!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.