YAZARLAR

Hafta sonu Milletvekili Harun Tüfekçi, Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Etüt Proje Baş Mühendisi Mustafa Kabakçı, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte Seydişehir’de bir dizi inceleme yaptı.

Doğrusu uzun zamandır bu kadar müjdeli haberi bir arada almamıştım. Öncelikli olarak şunu ifade edeyim, Karayolları Seydişehir ilçe sınırlarında bu yıl içinde 30, toplamda ise 60 milyon liralık yatırım yapacak.

TARAŞÇI YOLU GENİŞLEYECEK

Gezi Taraşçı yolundan başladı. Milletvekili Tüfekçi ve Karayolları Bölge Müdürü Yıldız, Taraşçı Beldesi ve Gökcehüyük Köyü halkının uzun süredir beklediği müjdeyi verdi.

5 metre genişliğindeki yol 10 metre olarak Taraşçı ya kadar yapılacak. Ancak bir sorun var. Yol yapımı başlamadan önce Karayolları yol kenarında arazileri bulunan vatandaşlarla istimlak bedellerini daha sonra almaları için muvakatname imzalatacak.

Burada Taraşçı Belediyesi’ne, Gökcehüyük Köyü ve Anabağlar mahalle muhtarlarına yol kenarında arazisi olan vatandaşları ikna etmeleri için çok iş düşüyor.

Kanaatim bir sıkıntı yaşanmayacağını ve yol yapımının bu yıl başlayacağı yönünde

ÜST GEÇİT YAPILACAK

Milletvekili Tüfekçi ve Bölge Müdürü Yıldız buradan Çevre yolu üzerinde bulunan İncesu Yol geçişinde inceleme yaptı. Heyeti İncesu Köyü Muhtarı Hasan Çalı karşıladı.

Benim de sık sık gündeme getirdiğim ve uzun süredir gündemde olan alt geçidin bir an önce yapılmasını isteyen Muhtar Hasan Çalı ilk etapta Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’dan olumsuz cevap aldı.

Ancak Milletvekili Tüfekçi, bölge müdürünü ikna etti ve buraya alt geçit yerine üst geçit yapılmasına karar verildi

BOZKIR YOLU GEÇİŞİ YENİDEN İNCELENECEK

Heyet Bozkır yol kavşağında ise Kesecik Belde Belediye Başkanı Abdullah Ünver, CHP İlçe Başkanı Namık Özden ve vatandaşlar tarafından karşılandı, Milletvekili Tüfekçi Karayolları Bölge Müdürü’nden Bozkır yolunun genişletilmesini ve Bozkır yol kavşağının düzenlenmesini talep etti.

Bölge Müdürü Yıldız, Bozkır yol kavşağının geçişinin yeniden incelenerek düzenleme yapılacağını, Bozkır yolunun genişletilmesi için de çalışmalar yapılacağını söyledi.

ALT GEÇİT YAPILACAK

Daha sonra yine çevre yolu üzerinde bulunan Taşağıl yol ayrımına geçildi. Heyeti Taşağıl Köyü Muhtarı Hasan Arıcıoğlu karşıladı.

Bölge Müdürü Mahmut Yıldız ve Eteü Proje Baş Mühendisi Mustafa Kabakçı proje yönü ile sıkıntı olmadığını ve buraya alt geçit yapılacağı müjdesini verdiler.

60 MİLYON LİRA YATIRIM YAPILACAK

İnceleme sonrasında, “Seydişehir ilçe merkezine bu yıl için Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce 30 milyon, genelde ise 60 milyon lira yatırım yapılacağı, vatandaşların istimlak bedellerini sonra almayı kabul ettikleri takdirde dört yoldan Taraşçı Beldesi’ne kadar olan kısmın 10 metrelik yol olarak genişletileceği, diğer yönden İncesu yolu geçişine üst geçit, Taşağıl Köyü geçişine ise alt geçit yapılacağı, Antalya çevre yolunda ise 10 kilometre Konya, 10 kilometrede Antalya yönüne doğru sıcak asfalt yapılacağı, Seydişehir-Konya arasının bölünmüş yol olarak tamamlanarak ulaşıma açılacağı, Bozkır yol kavşağında ise yeniden bir inceleme yapılarak geçişin daha elverişli hale getirileceği” açıklandı.

Ayrıca çevre yolunun ışıklandırılması için MEDAŞ ile görüşme yapılmasına karar verildi.

TÜNEL PROJESİ BU YIL TAMAM

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Seydişehir-Antalya yolu Alacabel Mevkii’nin tünelle geçilmesi için bu yıl proje çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

Doğrusu uzun zamandır bu kadar müjdeli haberi bir arada almamıştım.

Seydişehir’ e çok güzel müjdeler veren Milletvekili Harun Tüfekçi’ye, gayretli çalışmaları ile dikkat çeken Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’a ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > SEYDİŞEHİR’E MÜJDELER
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.