Ruşeym Torku

Sevcan Orhan Akşehir’e Hayran Kaldı

  • Giriş Tarihi: 2.07.2013 13:07
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Sevcan Orhan Akşehir’e Hayran Kaldı

Konya’nın Akşehir ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser vermek amacıyla Akşehir’e gelen ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan, konser öncesi gezdiği Akşehir’e hayran kaldı.

Why Note!?

Akşehir’in sokaklarında gezerken kendisini bir tatil beldesinde hissettiğini söyleyen ünlü sanatçı, ilk olarak Nasreddin Hoca Türbesi’ne giderek dua etti. Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’dan türbe hakkında bilgiler alan sanatçı, daha sonra Akşehir’den canlı yayın yapan ulusal bir radyonun canlı yayın aracına giderek burada kısa bir türkü seslendirdi. Akşehir sokaklarında gezisini sürdüren sanatçı, Gülmece Parkı’na giderek buradaki karikatürist büstlerini ve komedi sinema oyuncularının büstlerini inceledi. Akşehir’de olmaktan çok mutlu olduğu söyleyen Orhan, Gülmece Parkı’ndaki Nasreddin Hoca heykelleri ile fotoğraflar çektirdi. Ünlü sanatçı, ‘Nasreddin Hoca’nın türbesinde dua edilince dileğin bir yıla kalmaz kabul olur’ sözünü duyunca tekrar türbeye giderek hem kendi için, hem de hayranları için dua etti. Dünya’nın ortası yazılı platforma da çıkarak fotoğraf çektiren sanatçı, türbe çıkışında geleceğe dair planlarını da anlattı. Ramazan ayı içerisinde bir dizide konuk oyuncu olma ihtimali olduğunu belirten Sevcan Orhan, yeni albümü için de alt yapıların oluşmaya başladığını belirtti. Ekim ayı gibi yeni albümün piyasaya çıkacağını belirten Orhan, yeni albümden önce iki şarkısında daha klip çekeceğini söyledi. Dizi oyunculuğuna da sıcak baktığını söyleyen sanatçı gülmeyi çok sevdiği için tür olarak tercihini de sitkom olarak belirtti. Son günlerde spora oldukça merak saldığını söyleyen güzel sanatçı pilates yaptığını belirterek, “Yaşımın 31 olması nedeniyle biraz sarkmaya başladım” diye espri yaptı.
Hayranları ile fotoğraf çektiren güzel sanatçı, festival nedeniyle açılan stantları da gezdi. Bir stantta kendisine Nasreddin Hoca rozeti armağan edilen sanatçı rozeti hemen yakasına taktı. Rozeti takarken ters takan sanatçı kameraman tarafından uyarılınca, “Hoca Efendi de, eşeğe ters binerdi, o yüzden rozeti de ters taktım” diyerek espri yaptı. Gezisini sonunda çadır bir kafede dinlenip yorgunluk atan sanatçı, oradaki engelli bir genç hayranı ile de yakından ilgilenip fotoğraf çektirdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Sevcan Orhan Akşehir’e Hayran Kaldı
HABER YORUMLARI