Torku Jelifest

Serkan Çağrı’dan Eyüp’te konser

  • Giriş Tarihi: 15.02.2015 16:04
  • Güncelleme Tarihi: 16:04
Serkan Çağrı’dan Eyüp’te konser

Ünlü sanatçı Serkan Çağrı, Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde klarnetiyle konser verdi.

Mutlu Akü

Eyüp Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, ünlü sanatçı Serkan Çağrı, Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde klarnetiyle bir konser verdi. Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi Müzeyyen Senar’ın da anıldığı programda, milyonların kalbine taht kurmuş olan Barış Manço ve Cem Karaca’nın birbirinden güzel eserleri seslendirildi. Eyüplülerin büyük ilgi gösterdiği konserde Serkan Çağrı, Aslı Demirer ve orkestranın performansları göz doldurdu.

Klarnet virtüözü Serkan Çağrı ve solist Aslı Demirer Eyüplülere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede Barış Manço’nun, “Var Gibi Gibi”, “Eyvallah”, “Gül Pembe”, “Nane Limon Kabuğu”, “Unutamadım”, “Gamzedeyim”, “Kol Düğmeleri”, “Can Bedenden Çıkmayınca”, “Dağlar Dağlar” gibi sevilen parçalarını yorumlayan Serkan Çağrı, ayrıca birbirinden komik anılarını da anlattı.
Çağrı, seyirciyle sohbeti sırasında, “Neredeyse İstanbul’un her yerinde konser verdim. Eyüp’te konser vermek nasip olmamıştı. Bizi burada buluşturan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a şükran borçluyum. Eyüplüler ile bir araya gelmek, buradaki insanlara sanatımızı icra etmek benim için bir şereftir” diye konuştu.

Çağrı’nın isteğini kırmayıp sahneye çıkan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan da ‘’Sobalarında Kuruda Meşe’’ isimli türküyü seslendirdi. Ercan ‘’Yerel yönetimlerin böyle güzel etkinlikler düzenlemesi takdire şayan. Serkan kardeşimi de canlı performansla dinlemek çok büyük bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığı bize sunduğu için Eyüp Belediyesi’ne çok teşekkür ederim’’ dedi.> Yeni Meram >Magazin > Serkan Çağrı’dan Eyüp’te konser
HABER YORUMLARI