Ruşeym Torku

Selvi Köylerde İnceleme Yaptı

  • Giriş Tarihi: 16.05.2013 17:26
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Selvi Köylerde İnceleme Yaptı

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Selçuklu İl Genel Meclisi üyeleri tarafından ortaklaşa verilen “Selçuklu İlçesi Tepekent Beldesi ile Selahattin Köyü kartal mevkiinde ki 5 km’lik yolun” yol ağına alınması ile ilgili önergesini değerlendirmek üzere Selç

Why Note!?

İl Özel İdaresi Kararlar Daire Başkanı Hüseyin Eşgin, İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve Selçuklu İl Genel Meclisi Üyesi Doğan Çiftkat, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Mustafa Kaçar, Yol Ağı Komisyonu Başkan Vekili Mahmut Yedirici’ninde eşlik ettiği ziyarette; Başkan Ali Selvi, köy halkının sorunlarını dinledi.

Selvi, “Selahattin Köyü ile Kartal Mevkii arası 5 km’lik yol ile ilgili olarak komisyonlarımız yerinde görüp inceleyecekler, biz masa başında karar almayız, yerinde görmeden incelemeden işlem yapmayız. Konuyu meclisin Haziran ayı toplantısında müzakere edeceğiz. Gönlünüz ferah olsun” dedi.

Beldenin diğer sorunlarının çözümü noktasında meclis olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyleyen Selvi, “Köyde incelemelerde bulunduk. Metruk bir halde bulunan eski okul binasının bakım ve onarımının yapılarak çok amaçlı salona çevrilmesi, örneğin düğün, toplantı salonu ve eğitim seminerleri gibi etkinliklerin yapılabileceği bir konuma getirilmesi, sağlık evinin ise çevre düzenlemesinin yapılması gerekir. Köyün içinde tehlike arz eden eski metruk halde evler gördük, bunların yıkılması gerekir. Tespit edilen bütün aksaklıkların giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacak” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selvi Köylerde İnceleme Yaptı
HABER YORUMLARI