Torku Jelifest

Selçuk’tan turizm dil sertifikası

  • Giriş Tarihi: 19.03.2015 10:33
  • Güncelleme Tarihi: 10:33
Selçuk’tan turizm dil sertifikası

Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Kampüsü’nde, AB destekli Almanca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dillerinde hazırlanan Avrupa Turizm Sektöründe yabancı dilin standartlaştırılması projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde Konaklama İşletmeciliği öğrencilerinin, kendilerini geliştirerek dil eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı kısaca Slest 2.0 ismi verilen proje büyük ilgi gördü.

Toplantıya Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yüksel Gürsoy ile projenin pilot uygulamasına dahil olan öğrenciler katıldı.

Gürsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin pilot uygulaması kapsamında, Selçuk Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Bölümünde öğrenim gören gönüllü ve başarılı öğrencilerin dil eğitimlerinin geliştirilmesi için AB standartlarında 10 ünitelik uygulamalı (Almanca / İngilizce) ödevler verildiğini belirterek,  “Nisan ayının sonuna kadar alıştırmaları başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere yıl içinde AB onaylı Turizm Dil Sertifikaları verilecektir” dedi.

Projenin, öğrencilerin mesleki alanda kendilerini geliştirmeleri için bulunmaz bir fırsat olduğunu aktaran öğretim üyesi ve proje sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Yüksel Gürsoy, “Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra iyi bir iş bulabilmeleri için yabancı dili çok iyi derecede bilmeleri gerekiyor. Bu projedeki temel hedefimiz öğrencilerimize öncelikle uygulamalı karma yabancı dil eğitimi sağlamak ve uluslararası geçerli olan bir sertifika vermektir” dedi.> Yeni Meram >Konya > Selçuk’tan turizm dil sertifikası
HABER YORUMLARI