kapat
Ruşeym Torku

Selçuk’ta Tiyatro Festivali Başladı

  • Giriş Tarihi: 25.04.2014 18:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Selçuk’ta Tiyatro Festivali Başladı

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, 6 üniversitenin katılımıyla 2. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi.

Selçuk Üniversitesi’nin sahnelediği “Anne Frank’ın Hatıra Defteri” adlı oyunla açılışı yapılan festivalde 6 gün boyunca farklı üniversitelerin hazırladığı oyunlar izleyici ile buluşacak.

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Salonu’nda gerçekleştirilen festival açılışına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çıpan, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel, tiyatro eleştirmenleri, yönetmenler, sanatçılar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı konuşmasında, “Konservatuvarımız ulusal bir kültür-sanat merkezi olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu gelişmeler bizleri heyecanlandırıyor. Babam sanatı seven, sanata ve sanatçılara saygı duyan bir insandı. Toplumun, sanatçıların omuzlarında sanat ile yükseleceğine inanırdı. 7 yıl önce babamdan aldığım bu ilhamla Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’nın kurulmasına destek vermiştim. Şimdi konservatuvarımızın değerli sanatçılarının öncülüğünde gerçekleştirilen Tiyatro Festivali ile okulumuzun başarılarını takip etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. “ dedi.

Açılışta söz alan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Sabancı ailesine şükranlarım 1988’li yıllara dayanıyor. Kayseri’deki Sabancı Kültür Merkezi’nin modern halini gördükçe hep niçin bizim üniversitemizde ya da Konya’da Sabancı ailesinin bir katkısı olmadığını düşünürdüm. Ama şunu fark ettim ki Sabancı ailesi Sakıp Ağa’nın mirasına sahip çıkarak ülkemizin dört bir yanındaki eğitim kurumlarına katkıda bulunuyor” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk’ta Tiyatro Festivali Başladı
HABER YORUMLARI