Torku Jelifest

Selçuk’ta online yüksek lisans dersleri başladı

  • Giriş Tarihi: 16.12.2014 11:05
  • Güncelleme Tarihi: 11:05
Selçuk’ta online yüksek lisans dersleri başladı

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, yüksek lisans derslerine başladı.

İlk olarak Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında başlayan dersler, yurt içi ve yurt dışından 40 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Programın “Liderlik Odaklı Yöneticilik” konulu ilk dersini ise Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel verdi.

Derslerin merkezin teknik altyapısı kullanılarak sanal sınıflarda canlı olarak gerçekleştirildiği bildirildi. Online olarak işlenen derslerde öğrenciler öğretim üyesi ile ders yaparken soru sorabiliyor, öğretim üyeleri ders sırasında online test yapıp sonuçlarını hemen yayınlayabiliyor. Ayrıca yüksek lisans dersleri görüntülü sistemle kayıt altına alınarak web ortamında tekrar izlenebiliyor.

İlk ders; “liderlik odaklı yöneticilik

Online yüksek lisans dersinin ilkini Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel verdi. Yurt içi ve yurt dışından programa katılan yüksek lisans öğrencilerine canlı bağlanan Rektör Prof. Dr. Gökbel, ilk derste öğrencilere ‘Liderlik Odaklı Yöneticilik’ konusunu anlattı. Rektör Gökbel, “Selçuk Üniversitesi olarak uzaktan eğitim projesine oldukça önem veriyoruz. Hem Selçuk Üniversitesi için hem de takipçisi olan değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz için bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İlk olarak liderlik ve yöneticilik tanımını yaparak söze başlayan Rektör Gökbel, “Yönetim, sanatların en eskisi, bilimlerin en yenisidir. Gerçekten insanların var olduğu günden itibaren ilişkilerini düzenleyebilmek amacıyla hep bir yönetime ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle yönetim çok eskilerden bu yana bir sanat olarak vardır ve insanlar bunu icra ederler. Ancak liderliğin bir bilim dalı olarak ele alınması yakın zamanlardadır” dedi.> Yeni Meram >Konya > Selçuk’ta online yüksek lisans dersleri başladı
HABER YORUMLARI