kapat
Ruşeym Torku

Selçuk’ta Mobil Web Sitesi Yayına Başladı

  • Giriş Tarihi: 8.05.2013 15:58
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Selçuk’ta Mobil Web Sitesi Yayına Başladı

Cep telefonu, tablet bilgisayar gibi mobil cihazlardan Selçuk Üniversitesi web sayfasına kolay ve rahat ulaşım sağlamak amacıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen ve Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından tasar

Andorid ve IOS kullanıcıları için uyumlu olan sistem sayesinde bundan böyle Üniversiteye dair tüm duyurular, haberler, etkinlikler ile her türlü bilgiye hızlı ve kolay erişilebilecek.

Andorid ve IOS işletim sistemine sahip cep telefonları ve tablet bilgisayarların internet sağlayıcılarını kullanarak Selçuk Üniversitesi’yle ilgili güncel duyurular, haberler, etkinlikler, akademik ve öğrenci bilgilendirme, interaktif hizmetler, fakülte ve meslekyüksekokulları gibi tüm birimler hakkında detaylı bilgi sunan uygulama, App Store ve Google Play Marketten ücretsiz olarak indirilebilecek.

Her geçen gün gelişen teknoloji ile mobil cihazların giderek yaygınlaştığı ve geliştiği günümüzde bilgiye hızlı ve kolay erişimin büyük önem taşıdığını ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Gelişen teknoloji mobil araçlarını giderek etkin kılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları da internet altyapılarını ve sağlamış oldukları web hizmetlerini bu teknolojilere uygun hale getirmelidir. Mobil web sitesi sayesinde kullanıcılarımız duyurular, birim bilgileri, interaktif uygulama desteği, linkler ve üniversitemizin tanıtımı gibi hizmetlerden kolaylıkla faydalanacaktır. Ayrıca kullanıcılar bu uygulama sayesinde kişisel bilgisayarlar için tasarlanmış web sayfamızın kendi ekran ve işlemci kapasitelerine uygun olarak görüntülenmesini sağlayabileceklerdir. Zaman içinde sağlanan tüm web hizmetler, bu mobil uygulamada yerini alacak ve böylece verimlilik ve kullanılabilirlik artacaktır. Bu uygulamaların üniversitemiz tüm interraktif web uygulamalarını da kapsayacak şekilde geliştirilmesine halen devam ediliyor.” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk’ta Mobil Web Sitesi Yayına Başladı
HABER YORUMLARI