Torku Jelifest

Selçuk’ta Maliye Paneli Gerçekleştirildi

  • Giriş Tarihi: 6.03.2015 14:24
  • Güncelleme Tarihi: 14:24
Selçuk’ta Maliye Paneli Gerçekleştirildi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Konya Vergi Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Maliye Bakanlığı’nda Kariyer Fırsatları Paneli’ yapıldı.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Konya Vergi Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Maliye Bakanlığı’nda Kariyer Fırsatları Paneli’ yapıldı. Panelde vergi müfettişliği, maliye uzmanlığı, devlet gelir uzmanlığı, defterdarlık uzmanlığı, vergi istihbarat uzmanlığına yönelik kariyer fırsatları ve sınav stratejileri konusunda katılımcılara bilgi verildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele İİBF Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Beyşehir Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Alagöz, Konya Vergi Dairesi Strateji Müdürü Burhanettin Ünver, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Adem Öğüt, “Konya Vergi Dairesi Başkanı aynı zamanda bu fakültenin bir mezunudur. Fakültemizden mezun olan öğrencilerin üst düzey görevlerde olduğunu görmekten ve bu sayının giderek artmasını gözlemlemekten memnunuz. Bugün burada alanınız ve ileride çalışmak istediğiniz alanlar hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Sizler için çok yararlı olacağını düşünüyor ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Panelin açılışında konuşan Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, mesleki bağlamda gelecekte herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için amaca uygun bir yaşam kültürünün öğrencilik hayatının ilk dönemlerinden itibaren oluşturulması gerektiğini belirtti.

Konuşmalarının ardından geçilen sunumlarda katılımcılara vergi müfettişliği, maliye uzmanlığı, devlet gelir uzmanlığı, defterdarlık uzmanlığı, vergi istihbarat uzmanlığına yönelik kariyer fırsatları hakkında bilgi verildi. Öğrencilere bu alanları kazanabilmek için girecekleri sınavla ilgili detaylı bilgiler de sunuldu.> Yeni Meram >Konya > Selçuk’ta Maliye Paneli Gerçekleştirildi
HABER YORUMLARI