kapat
Ruşeym Torku

Selçuk’ta Endonezya İle İşbirliği Protokolü

  • Giriş Tarihi: 31.03.2014 18:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Selçuk’ta Endonezya İle İşbirliği Protokolü

Selçuk Üniversitesi Mevlana Değişim Programı kapsamında Endonezya’nın Gadjah Mada Üniversitesi ile protokol imzaladı. Gadjah Mada Üniversitesi Endonezya’nın en önemli üniversiteleri arasında yer alıyor.

SELÇUK Üniversitesi Endonezya’nın en önemli üniversiteleri arasında yer alan Gadjah Mada Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programı kapsamında işbirliği protokolü imzaladı. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Gadjah Mada Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pratikno M. Soc.Sc tarafından imzalanan protokolle iki üniversite arasında öğrenci ve öğretim elamanı değişimi sağlanacak. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan ile Gadjah Mada Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pratikno M. Soc.Sc, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gugup Kismono ve Endonezya Büyükelçiliği Müsteşarı Robertus Irawan katıldı.

“ÜNİVERSİTELER ARASINDA EĞİTİM

ALANINDAKİ İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLECEK”

Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Üniversite olarak uluslararası üniversitelerle işbirliği ve öğrenci değişim anlaşmalarını oldukça önemsiyoruz. Endonezya’nın önemli üniversiteleri arasında yer alan Gadjah Mada Üniversitesi ile de Mevlana Değişim Protokolü imzalamaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnanıyorum ki bu protokolle iki ülke arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi sağlanacak ve üniversiteler arasında eğitim alanındaki işbirliği geliştirilecek” dedi. Selçuk Üniversitesi ile işbirliği sağlayacak bu protokolü imzalamanın önemine değinen Gadjah Mada Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pratikno M. Soc.Sc ise protokolün iki üniversite için oldukça faydalı olacağını söyledi. Ardından her iki rektör, protokol metnini imzaladı. İmza töreninin sonunda Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Gadjah Mada Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pratikno’ya ebru tablo ve Mevlana’nın Mesnevisi’ni takdim etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk’ta Endonezya İle İşbirliği Protokolü
HABER YORUMLARI