kapat
Ruşeym Torku

Selçuk’ta Akreditasyon Uzatımı

  • Giriş Tarihi: 11.07.2013 12:58
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Selçuk’ta Akreditasyon Uzatımı

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi bünyesinde bulunan 9 programın akreditasyon süresini 1 yıl ile 5 yıl arasında değişen sürelerde uzattı.

Aralık 2012’de Mühendislik Fakültesi’nin akreditasyon çalışmalarını değerlendirmek üzere Selçuk Üniversitesi’ne ziyarette bulunan 14 kişilik MÜDEK heyeti, incelemelerini tamamlayarak hazırladığı raporda Mühendislik Fakültesi bünyesindeki 9 programda akreditasyon süresini uzatma kararı aldı. Buna göre Endüstri Mühendisliği bölümünü 2014’e, Harita Mühendisliği normal ve ikinci öğretim bölümlerini 2015’e, Makine Mühendisliği normal ve ikinci öğretim bölümlerini 2016’ya, Elektrik -Elektronik ve Çevre Mühendisliği normal öğretim bölümü 2016’ya, Jeoloji Mühendisliği normal ve ikinci öğretim bölümlerini 2018’e kadar MÜDEK Akreditasyonu ve EUR-ACE Etiketi süreleri uzatıldı.
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, MÜDEK Akreditasyonu ve EUR-ACE Etiketi geçerlilik sürelerinin uzatılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Prof. Dr. Gülce, “Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, MÜDEK Akreditasyonu ve EUR-ACE Etiketi geçerlilik sürelerini uzatarak Türkiye’de ve dünyada bu bölümlerde üst düzey eğitim veren diğer üniversitelerle eş değer konumda olduğunu bir kez daha ispatladı. Bölümlerimizin başarılı çalışmalarının süreceğine yürekten inanıyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk’ta Akreditasyon Uzatımı
HABER YORUMLARI