Torku Jelifest

Selçuklu’dan Fair Play’e destek

  • Giriş Tarihi: 27.11.2020 16:04
  • Güncelleme Tarihi: 16:04
Selçuklu’dan Fair Play’e destek

Selçuklu Belediyesi, antrenör ve sporcularına hediye etmek için İsmet Karababa’nın kaleme aldığı ‘Bay Fair Play’ adlı eserden 2000 adet aldı.

SELÇUKLU Belediyesi, antrenör ve sporcularına hediye etmek için İsmet Karababa’nın kaleme aldığı ‘Bay Fair Play’ adlı eserden 2 bin adet aldı. Selçuklu Belediyesi’nin Konya’nın sporunda lokomotif olduğunu dile getiren İsmet Karababa, “Çocuk ve gençlerimizin ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlayarak sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmasında sporu vazgeçilmez bir araç gören Selçuklu Belediyemiz, futbol ve basketbol başta olmak üzere 20 branşta faaliyet göstermekte, 15 bin lisanslı sporcu mevcudu ile yaz ve kış spor okullarında her yıl 30 bine yakın çocuğumuza spor yapma imkânı sunmalarıyla ilimiz sporunun lokomotifi durumunda bulunmaktadırlar. Ayrıca Selçuklu Belediyemiz, 35 tesis ve 60 spor salonuna sahip olmasıyla ülkemizin tesisleşme yönünden örnek ilçesi konumunda olması bizler adına gurur kaynağımız olmaktadır” dedi.

KATKILARINDAN ötürü Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür eden Karababa, “Selçuklu Belediyemiz, spora ve sporcuya her zaman destek olma amaç ve anlayışı içerinde kaleme aldığım, “Bay Fair Play” adlı eserimden 2000 adet temin ederek antrenör ve sporcularına hediye etme anlayışları; çocuk ve gençlerimizin Fair Play olgusunu tanımaları, benimsemeleri, yaşam felsefesi haline getirmeleri ile saha ve salonlarımızda örnek davranışlar sergilemeleriyle sporumuzun güzelleşmesine imkan sağlayacak olan bu uygulamalarını çok anlamlı ve değerli görmekteyim. Bu nedenle, Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı başta olmak üzere, Başkan Yardımcılarımız Mehmet Ali Çakar ile Ali Düz’e Fair Play anlayışına ve eserime yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunmak isterim” dedi. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Selçuklu’dan Fair Play’e destek
HABER YORUMLARI