Torku Jelifest

Selçuklu’da şivlilik ve fener alayı coşkusu

  • Giriş Tarihi: 21.04.2015 15:27
  • Güncelleme Tarihi: 15:46
Selçuklu’da şivlilik ve fener alayı coşkusu

Selçuklu Belediyesi tarafından organize edilen şivlilik ve fener alayı kutlamalarıyla çocuklar üç ayları coşkuyla karşıladı.

Mutlu Akü

Selçuklu Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleşen program, çocuklara içerisinde fener, kuru üzüm ve kırık leblebinin bulunduğu şivlilik paketinin dağıtımıyla başladı. Büyüklerin de çocukların bu mutlu gününe ortak olduğu etkinlikte, eğlenceli saatler geçirildi.

Palyaço ve tahta bacak karakterleri ile eğlenen çocuklar, Hacivat- Karagöz ve Meddah  gösterisini ilgi ile izledi. Sahnede gerçekleştirilen şarkı ve dans yarışmalarıyla da yeteneklerini sergileyen çocuklar sandalye kapmaca, çuvalla koşu gibi oyunlarla eğlendi. İlizyon gösterisini merakla izleyen çocuklar, sunucu-televizyoncu Burak Sezen’in çocuk şarkılarına eşlik etti.

Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı konuşmada, şivlilik ve fener alayı programlarının geleneksel hale geldiğini söyledi.

Üç ayların başlangıcında olduklarını anımsatan Altay, “Serin havaya rağmen çocuklarımız alanı doldurdular. Çocuklarımıza gelenek ve göreneklerini anlatmamızda fayda var. Üç aylarınızın bereketli olmasını diliyorum. Şivlilikle bu bereketi kutluyoruz. Rabbim bizi hep birlikte Ramazan’a kavuştursun” dedi.

Programa AK Parti Konya Milletvekili adayları Mehmet Babaoğlu ve Hüsnüye Erdoğan da katıldı> Yeni Meram >Konya > Selçuklu’da şivlilik ve fener alayı coşkusu
HABER YORUMLARI