Torku Jelifest

Selçuklu’da çocuklara şivlilik sürprizi

  • Giriş Tarihi: 18.02.2021 16:24
  • Güncelleme Tarihi: 16:24
Selçuklu’da çocuklara şivlilik sürprizi

Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri pandemi nedeniyle şivlilik toplamaya çıkamayan çocuklara hediye paketi verdi.

Konya’da yüzyıllardır devam eden şivlilik geleneğine bu yıl pandemi engel oldu. Çocukların şivlilik toplamaya çıkması pandemi nedeniyle yasaklanınca Selçuklu Kent Konseyi çocukları sevindirmek için harekete geçti. Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi pandemi nedeniyle şivlilik toplamaya çıkamayan çocuklara hazırladığı hediye paketlerini götürdü. İlçedeki anaokulları ve uzak mahallelerde eğitime başlayan öğrencilere şivlilik dağıtarak çocukların sevincine ortak oldu. Taşra mahallelerini ziyaret eden Gençlik Meclisi yönetim kurulu üyeleri mahallelerdeki okullarda öğrencilere şivlilik dağıttı. Pandemi nedeniyle şivlilik toplayamamanın üzüntüsünü yaşayan çocuklar Gençlik Meclisinin hediyeleri ile mutlu oldu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Merkez ve taşra mahallelerimizde yüz yüze eğitime başlayan çocuklarımıza Gençlik Meclisimizdeki abileri ve ablaları şivlilik hediyelerini ulaştırdı. Salgından dolayı bu yıl içimiz buruk ancak önümüzdeki yıl telafisini en güzel şekilde yapacağız çocuklar” mesajını paylaştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Selçuklu’da çocuklara şivlilik sürprizi
HABER YORUMLARI