Ruşeym Torku

Selçuk Üniversitesi’nden Örnek Uygulama

  • Giriş Tarihi: 15.01.2014 16:31
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Selçuk Üniversitesi’nden Örnek Uygulama

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Basın-Yayın..

Why Note!?

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Basın-Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü tarafından ‘Sosyal Medya ve Bilinç’ temalı ‘Afiş ve Kısa Film Yarışması’ düzenlenecek. Konya’daki yarışmaya sosyal medya ve bilinç konusunun yanı sıra kadına şiddet, çocuğa şiddet ve istismar, gençlik sorunları ve nefret söylemli çalışmalar da başvurabilecek ve yarışmaya sadece Selçuk Üniversitesi öğrencileri katılabilecek.

Afiş ve Kısa Film Yarışması’na ilişkin kamuoyuna bilgi vermek amacıyla Selçuk Üniversitesi Merkez Rektörlük Binası Senato Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, yarışmanın amacı ve detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

“SOSYAL MEDYAYI AKTİF KULLANIYORUZ”

Sosyal medyanın etkinliğini artırması ile iletişimde yeni bir sürece girildiğini söyleyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Sermayeye bağlı olan haberdar etme konusunun sosyal medya ile bağımsız bir şekilde temsil edildiğini görüyoruz. Sosyal medyanın içinde yer alan insanlar bir şekilde kendilerini ifade etme imkanı bulabildikleri için bu mecrayı kullanıyorlar. Selçuk Üniversitesi olarak biz de yaptığımız etkinliklerden insanların anında haberdar olabilmeleri için bu mecrayı aktif kullanıyoruz. Şu anki durum aslında insanların bir şekilde sosyal medya aracılığıyla kendilerine bir kanal açmış olmalarıdır. Bu kanalın fırsatları olduğu gibi öte yandan insanlara birtakım sorunlar da çıkardığını görüyoruz. Bu sorunların gün yüzüne çıkmaya başladığı günümüzde bu konunun ele alınması son derece yerinde bir karardır. Öğrencilerimizin de katılımlarıyla güzel sonuçların ortaya çıkarılacağını düşünüyor ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

PİLOT UYGULAMA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDE

Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin konuyla ilgili ortaya koyacakları eserleri merakla beklediklerini söyleyen Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, “Sosyal medya ve bilinç konusuyla yapılacak olan bu afiş ve kısa film çalışmasının kadın, çocuk, gençlik ve nefret söylemi gibi alt başlıkları da var. Biz genel müdürlük olarak bu konularda daha önce de çalışmalarda bulunduk ve iyi sonuçlara ulaştık. Üniversite öğrencileriyle yürüttüğümüz bu çalışmanın sonucunda da ortaya iyi eserler çıkacağını düşünüyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın hazırladıkları eserlerden 2 tanesini ülke çapında yayınlayacağımız kamu spotlarında kullanacağız. Yarışmaya sadece Selçuk Üniversitesi öğrencileri katılabilecek. Biz bu çalışmaya pilot uygulama olarak burayı belirledik ve ilerleyen zamanlarda tüm Türkiye’de yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. Açıklamaların ardından konuyla ilgili Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Basın-Yayın Enformasyon Müdürü Murat Karakaya arasında afiş ve kısa film yarışmasının protokolü imzalandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk Üniversitesi’nden Örnek Uygulama
HABER YORUMLARI