Torku Jelifest

Selçuk Üniversitesi’nden açıklama

  • Giriş Tarihi: 24.09.2019 9:29
  • Güncelleme Tarihi: 9:29
Selçuk Üniversitesi’nden açıklama

Selçuk Üniversitesi, Rektör Mustafa Şahin hakkındaki iddiaları yalanladı.

Mutlu Akü

Selçuk Üniversitesi şu açıklamayı yaptı:

“Son zamanlarda bazı sosyal medya hesaplarında ve internet haber sitelerinde üniversitemiz rektörlük konutuyla ilgili gerçeği yansıtmayan paylaşımlar ve haberler yapılmıştır. Söz konusu konut ve çevre müştemilatı, 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen ve tutuklanan önceki dönem rektörü tarafından 2012 yılı yatırım planına alınmış ve 2014 yılında da tamamlanarak kullanılmaya başlanmıştır. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin’in göreve geldiği tarihten önce yapımı tamamlanan bu alana rektörümüzün görev süresi içinde ilave herhangi bir yatırım yapılmamıştır. Bu konut resmi misafirhane olarak devlet protokolünün ağırlanmasında kullanılmaktadır.

Ayrıca haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında bahsedildiği şekilde Mercedes marka bir otomobil de bulunmamakla birlikte, üniversitemize 01.01.2016 tarihinden bugüne kadar herhangi bir binek aracı da alınmamıştır. Makam aracı olarak başka bir kurum tarafından kiralanan bir araç kullanılmaktadır.

Rektörümüzü karalamak, itibarını zedelemek ve üniversitemiz kurumsal kimliğine zarar vermek maksadıyla bu haberleri ve sosyal medya paylaşımlarını yapanlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.”> Yeni Meram >Eğitim > Selçuk Üniversitesi’nden açıklama
HABER YORUMLARI