YAZARLAR

Selçuk Üniversitesi Hayvanseverler Topluluğu-Ümit Sürmeli-Yeni Meram Gazetesi

Selçuk Üniversitemizin Malazgirt Salonu’ndaki toplantıya, Karaman İl Çevre Müdürleri’nden, derneğimizin kurucu üyesi ve İç Anadolu Çevre Platformu katılımcılarından, Sayın Osman Nevres Yılmazlar ile beraber davet edildik. Tertemiz yüzler, sımsıcak bakışlar, gülümseyen dudaklar, sevgiyle dolu yürekler.
Hepsi doğa sevgisiyle yola çıkmışlar.
Yaz sıcağında bir yudum su bulamadan, derileri kuruyup vücutları susuz kalıp, halsiz düşerek koskoca şehirde iş yerinin kapısına, evinin, oturduğu sitenin çevresine bir kap su, bir lokma yemek koymayı akıl edemeyen insanlara, bu sessiz canları anımsatmak için yola çıkmışlar.
Dışarıda dondurucu soğuk. Aşağı çekilen çöp bidonlarının başında gözyaşları bile akmadan donan, uzandığı ekmek parçası, içeceği sular buz tutmuş, çaresizce çevresine bakan ve o güzelim badem gözleriyle yardım isteyen Tanrı emaneti köpekler, kediler, kuşlar için yola çıkmışlar.
Bu genç yürekleri görünce umudumu kesmedim Türkiyem.
İçim kıpır kıpır etti.
Mustafa Kemal’in ektiği tohumlar filiz vermiş.
Mustafa Kemal ülküsü sadece sözde değil özde yeşermiş.
Mustafa Kemal bu topraklara ve bu topraklarda yaşayan Türk Milleti’ne güvenmekte ne kadar haklıymış dedim.
Sakın kirlenmeyin çocuklar!
Sizi kirletmelerine, dolarlarla, aurolarla kandırmalarına izin vermeyin çocuklar.
Sizler sadece kimsesiz hayvanlar için değil yüzbinlerce şehidin kanıyla kazanılmış bu vatanın vadisi, akarsuyu, toprağı, yaylası, deresi, ırmağı, gölü, denizi, ağacı, ormanı, madeni olacak ve bu değerleri gücünüz yettiğince koruyacaksınız.
Her türlü kahrı çeken ama bedelliye tenezzül etmeyerek, vatan savunmasına da gönüllü koşacaksınız.
Sıkışınca yurt dışına kaçmayı düşünen, yurt dışından ev alıp, şehitlerden emanet bu topraklardan ayrılmayı düşünen vatansızlardan olmayacaksınız.
Anneniz, babanız, sizlere emek veren tüm öğretmenleriniz sizinle ne kadar gurur duysalar yetmez!
Sizleri, beni büyük bir incelikle seminerinize davet edince tanıdım.
Salonu dolduran o umut dolu, sevgi dolu, ideal dolu bakışları gördüm.
Semineri açan, sunum yapan arkadaşlarınızın heyecanını yüreğimde hissettim.
Selçuk Üniversitesi Hayvan Severler Topluluğu başkanınızın heyecanı, inanın bana da geçti ve sanki benim oğlum konuşuyormuş gibi içim titreyerek izledim.
Bu ülkenin gururu, onuru gençler! Sizlerle birlikte yaptığımız bu seminer, yaşamım boyunca hiç unutamayacağım bir anı olacak.
Bu topluluk, hayvanlarla ilgili fotoğraf sergisi açabilir ve bu sergi bahar şenliklerinde görsel bir şölene dönüştürülür.
Yine topluluğunuz, Tavusbab a GÜMÜŞTEPE ‘DE yaptırılan kedi evlerine (2 adet ve oldukça büyük, her biri 40 kedilik) verilecek isim yarışması açar. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilir ve kazanan ödüllendirilir.
Sizlerle yolun başında tanıştım.
Selçuk Üniversitesi’nden mezun olunca Konya’dan ayrılanlarla da iletişimimizin kopmasını asla istemem.
Sevgili gençler, her zaman bütün yüreğimle yanınızdayım.
Bunu asla unutmayın ve her zor anınızda beni arayın.
Sevgiyle kalın, sessiz canlarımızla kalın, badem gözlülerimizin sizlere çok ama pek çok ihtiyaçları olduğunu asla unutmayın.

> Yeni Meram >Yazarlar > Selçuk Üniversitesi Hayvanseverler Topluluğu
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.