Torku Jelifest

Selçuk İletişim’de Mezuniyet Heyecanı

  • Giriş Tarihi: 1.06.2016 13:59
  • Güncelleme Tarihi: 13:59
Selçuk İletişim’de Mezuniyet Heyecanı

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonunda yaklaşık 500 öğrenci, mezuniyet sevinci yaşadı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Dekan Prof. Dr. Ahmet Kalender, törende yaptığı konuşmada, fakülte bünyesindeki 4 bölümden yaklaşık 500 öğrenciyi mezun etmenin gururu ve sevincinde olduklarını ifade etti. Mezun öğrencileri kutlayan Prof. Dr. Kalender, “Sizler fakültemizde çağın gereklerine uygun, sektörün gereklerine uygun iyi bir eğitimle yetiştiniz. Aldığınız teorik bilgileri, uygulamayla birleştirerek iletişim sektörünün birçok alanında başarıyla çalışabilecek bir donanıma sahip oldunuz. Bu donanımınızın sizlere en iyi kapıları açacağına yürekten inanıyorum. Başarının anahtarı, dürüstlük, çalışkanlık, sevgi, vefa ve kurumsal sadakatla çok yakından ilişkilidir. Meslek hayatınız boyunca dürüst kalmanızı, çok çalışmanızı, herkesi sevmenizi, iyilik gördüklerinizi asla unutmamanızı ve kurumunuzun çıkarlarını kendi çıkarlarınızdan üstün tutmanızı bekliyorum. İyi insanlarla karşılaşmanızı, mutlu ve başarılı olmanızı, sağlıklı bir hayat sürmenizi diliyorum. Değerli veliler, anne ve babalar, 4 yıldır maddi ve manevi desteklerinizi esirgemediğiniz çocuklarınız bugün mezun oluyorlar. Bu başarının arkasındaki gizli kahramanlar sizlersiniz. Çocuklarınıza ve sizlere sağlıklı, başarılı, mutlu bir hayat diliyorum.” diye konuştu.

Prof. Dr. Kalender, konuşmasının ardından, mezuniyet töreninin düzenlenmesinde katkıları ve mezuniyet heyecanı yaşayan öğrencilere Selçuklu Fahri Hemşehrilik Plaketi hediyesi takdiminde bulunan Selçuklu Belediyesi adına Kültür Müdürü Ahmet Bilgiç’e plaket takdim etti. Sonrasında fakülte öğrencilerinin hazırlamış olduğu barkovizyon gösterisi sunuldu.

“TOPLUMU HUZURA SEVK EDEBİLECEKLER SİZLERSİNİZ”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, insanlar arasında yaşanan sorunların temelinde iletişimsizliğin bulunduğunu söyledi. Bu anlamda sağlıklı iletişimin sağlanmasıyla dünyanın daha mutlu ve barışçıl bir hale kavuşacağını anlatan Prof. Dr. Şahin, “İnsanlar, bir türlü iletişim kuramadıkları için birbirleriyle ilgili zanlarla, sanılarla hareket ediyorlar ve dünya içinden çıkılmaz bir kaosa giriyor. Bu nedenle geçen mezuniyet töreninde hukuk fakültesi öğrencilerine söylediğimin bir benzerini de iletişim fakültesi öğrencilerimize ve hocalarımıza söyleyeceğim. Hukukçulara ‘Allah göstermesin ama bizim hatamızdan bir hasta ölür. Adaleti tesis edecek adaletçilerin hatasından adalet iflas ederse insanlık ölür’ demiştim. Bizim yaptığımız iyi işten bir hasta kurtulursa iletişimcilerin yapacağı güzel bir işten de tüm insanlık kurtulabilir. Bu iletişimcilerin elinde. Toplumu huzura sevk edebilecek, refaha, en azından zihinsel konfora sevk edebilecek sizlersiniz. Yetiştirdiğimiz öğrenciler de her zaman ülkemizin en iyi iletişimcileri arasında yer almışlardır. Sanat camiasında son derece başarılı öğrencimiz var. Zaman zaman bizleri ziyaret ediyorlar ve çok mutlu oluyoruz. Bu açıdan ben hocalarımızı tebrik ediyorum. Tüm öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum ve en büyük tebriği de ailelere gönderiyorum. Allah hiçbir zaman başlarını eğdirmesin, yüzleri hep gülsün.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Şahin’in konuşmasının ardından, protokol üyeleri tarafından fakültede dereceye giren öğrencilere plaket ve diploma takdim edildi. Fakülteden mezun olan yaklaşık 500 öğrenci, diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte keplerini havaya attı. Duygulu anların da yaşandığı törende öğrenciler, daha sonra aileleriyle sevinçlerini fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.> Yeni Meram >Konya > Selçuk İletişim’de Mezuniyet Heyecanı
HABER YORUMLARI