YAZARLAR

***

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.
Düşmem dersin düşersin,
Şaşmam dersin şaşarsın,
‘Öldüm’ der durur, yine de yaşarsın.

***

YOLA DEVAM…

YSK’nın resmi açıklaması ile birlikte Tayyip Erdoğan’ın milletvekilliği otomatik olarak düştü ve başbakanlık sıfatı bitti. Anayasa hukukçusu Kabaoğlu, “Erdoğan başbakan olarak yok hükmündedir” dedi de Resmi Gazete’de yayınlanmadı. Yayınlanmayınca…..

sayın Erdoğan’la yola devam!

***

ÖNEMLİ ÖNERİ

Yurdumuzda en çok yakınılan hastalıklardan biri de “Şeker Hastalığı”dır.

Başvurmadığı uzman kalmamıştır.

Çoğu, kendi kendine iğne vurur.

Her istediğini yiyemez, içemez.

Biz şimdi şeker hastası yurttaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla bir mektup yayınlıyoruz. Mektup, Mekke-i Münevvere’den Halit Ağırkan’dan geliyor. Daha doğrusu, bize değil, Konya’da şeker hastası olan bir dostumuza… Eğer mektup sizi tatmin etmiyorsa 0 532 324 02 74 no’lu telefondan Osman Özöğür beyle konuşabilir, tereddütlerinizi giderebilirsiniz. Öncelikle tuz, şeker ve unlu mamullerden kaçınacak ve kilo vermeye çalışacaksınız. İşte o mektup:

***

ŞEKER’E ÇARE BULUNDU

Yoğun araştırmalardan ve elverişli deneylerden sonra pek çok kişinin maruz kaldığı şeker hastalığına yüce Mevla’nın yardımıyla ilaç bulundu. Anılan ilacın niteliği aşağıdadır.

1-100 grup buğday.

2- 100 gram arpa.

3-100 gram çörek otu ki, peygamberimiz Hz. Muhammed, demiştir.

4-100 gram acı çamsakızı.

Kullanma şekli:

Yukarıda belirtilen miktarlar harman yapılıp üzerine 2 litre su eklenecek. Ateşte 10 dakika kaynatıldıktan sonra soğuması beklenecek ve ince süzgeçten süzülerek bir bardak, sürahiye konacaktır. Hastamız bu karışımı 40 gün süre ile her sabah aç karına kahvaltıdan 15 dakika önce 1 kahve fincanı içecektir. 40 gün tamamlandıktan sonra 3 gün aç karına gün aşırı içmeye devam edecek ve böylece tedavi işlemini tamamlamış olacaktır. Unutulmamalıdır ki hastamız, daha önce şeker ilacı ve insülin kullanıyorsa karışımla birlikte ilaçlara devam edecektir.

Yukarıda belirtilen tedavi süresince ilaçların tamamını kesecektir. Çünkü hastalık, Allah’ın izniyle tamamen geçmiş olacaktır. Hasta, daha önce yemesi yasak olan her şeyi yiyebilecektir inşaallah…

Önemli Not: -Çam sakızı dışında kalanlar kaynatılmadan önce kırılır veya ezilir ise daha yararlı olur. Ama un şekline getirilmemeli. -Hastamız her 10 günde bir şeker tahlili yaptırarak durumunu kontrol altına aldırması gerekir. Zira, şekerin düşmesi halinde karışım dışında kalan ilaçların tamamını kesmesi zorunludur. Çünkü insanın şekerinin 100’den aşağı düşmesi zararlıdır. -Bu reçeteyi eline geçenin bir başkasına ulaştırmanın din kardeşliği görevi olduğunu hatırlatalım. -Reçeteyi titizlikle uygulamak kilo vermek başarının anahtarıdır. -Bu reçeteyi size sunan kardeşinizi umarım dualarınızda unutmazsınız. Şifa dileklerimle. Halit Ağırkan-Medine-i Münevvere.

Diğer önemli not: Gerek benim ve gerekse bu mektubu bana ulaştıran sayın Osman Özöğür beyin gönderenle hiçbir ilişkisi ya da akrabalığı-arkadaşlığı yoktur. Açıkçası, herhangi bir çıkar söz konusu değildir. Bu miktarların tümünün gideri 3 bin-3 bin 500 lira civarındadır.

Geçmiş olsun dileklerimizle…

Cumanız hayırlara vesile olsun.

> Yeni Meram >Yazarlar > Şekere ilaç
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.