kapat

Şehitler Abidesi’nin bayrakları değiştirildi

  • Giriş Tarihi: 11.01.2017 13:19
  • Güncelleme Tarihi: 13:21
Şehitler Abidesi’nin bayrakları değiştirildi

YENİ MERAM Gazetesi’nin de gündeme getirdiği, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’nin önünde bulunan ve yıpranmış bir halde olan bayraklar değiştirildi.

Yapılan haberlerin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yıpranmış Türk Bayrakları yenileriyle değiştirildi. Türk Bayraklarının değiştirildiğini gören vatandaşlar, yapılan haberlerin ardından duyarlılık göstererek bayrakları değiştiren Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

ÖNEMLİ BİR ZİYARET MERKEZİ
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, şehrin en önemli ziyaret yerlerinden biri haline geldi. Şehitler Abidesi’ni her yıl Konya’dan ve Konya dışından gelen binlerce insan ziyaret ediyor. Mimari yapısı ve manevi iklimiyle ziyarete gelenleri etkileyen İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’ni 2016 yılında 565 bin 219 kişinin ziyaret etti. şehrin sembollerinden biri haline gelen abideyi, açıldığı 17 Aralık 2008’den bu yana ziyaret edenlerin sayısının 3 milyon 3 milyon 502 bin 656 kişiye ulaştı.
Şehitler Abidesi’nde başta İstiklal Harbi olmak üzere; 1. Dünya Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı ve iç güvenlik sırasında vatan uğruna canını feda eden şehitlerin isimlerinin yer aldığı iç avlu, Konya’nın o dönemindeki sosyal yapısını anlatan müze, tarihteki 16 Türk devletinin bayraklarının yer aldığı havuzlu yol ve Gaziler Lokali yer alıyor.> Yeni Meram >Konya > Şehitler Abidesi’nin bayrakları değiştirildi
HABER YORUMLARI