YAZARLAR

Bunu kim söylemiş?

Mevlana.

Kime söylemiş? Herkese.

Özellikle de toplum önderlerine ve yöneticilere ki…. En çok onlar sahip çıktılar ve tüm Konya’da sokak, cadde, meydan ve yollara astılar.

Meram bölgesinde de asılmış bu söz. Hem de pek çok yere.

Sayın Serdar Kalaycı bu sözü astığına göre uygulamasını da yapmak zorunda, yoksa bu ikiyüzlülüğe girer.

Meram bölgesindeki çöpler yavaş yavaş yeraltına alınıyor.

Seçmen açısından iyi, seçilen açısından da iyi bir yatırım. Karşılığı nasıl olsa alınacak ve yapılan her iyilik oy olarak geri gelecek.

Karşılıklı al gülüm ver gülüm.

Ama bunun bir de bu sözü söyleyen düşünür, filozof, Mevlana tarafından görülen yüzü var.

Çıkarın olmadan da şefkat ve merhamet göstereceksin!

Bu çöp bidonlarının başında bekleyen ve bir türlü içine atlayamayan, içindeki yemek artıklarına ulaşamayan canlar kedicikler var.

Sayın Serdar Kalaycı oruç açma saati yaklaşınca neler hissediyorsa o kedicikler de o yer altındaki çöplerin başında; mideleri gurul gurul ederken, elleri ayakları açlıktan titrerken, emzirecekleri yavruları annelerini beklerken, aynı duyguları hem de umutsuzluk ve küskünlükle hissediyorlar.

Mevlana ne diyor? Şefkatli ve merhametli ol!

Bu bidonlar yapılınca Sayın Serdar Kalaycı’ya başvurduk ve lütfen parklara kedi evleri yapalım, içlerine de kuru mamalar koyalaım çünkü bu hayvanlaraç kalacaklar dedik.

Yapılmadı. Şefkat ve Merhamette Güneş gibi olamadı.

Sayın Uğur İbrahim Altay’a başvurduk: Kendisi Veteriner Müdürü Sayın Sami Akıncılara; ‘Gereğini yapın’ dedi ve Sami Bey de yeraltındaki tüm çöp kenarlarına kuru mama bıraktırıyor. Ayrıca ‘kedi evi’ tasarımını uygulayıp, Nene Hatun Parkı’na ilkini yerleştirdi.

Bütün parklarda bu uygulamayı başlatacaklar.

Bu iş için ödenek beklenmemeli. Çünkü aç gezen canlar imdat! diyorlar.

Sayın Uğur İbrahim Altay Veteriner Müdürü’ne güveniyor, yetki veriyor, o da mesleğinin ve ettiği yeminin gereğini yapıyor.

Aynı güveni; Şefkati ve merhameti yüreğinde taşıyan Meram Belediyesi Veteriner Müdürü Sayın Mehmet Ekiciler’e gösterilse belki daha güzeli uygulanacak.

Meram Belediyesi’nin köpekler için yaptırdığı son beslenme odakları çok güzel,. ‘Allah Razı Olsun’ diyoruz.

‘Şefkat ve merhamette güneş gibi ol’ sözünün direklerde gösteriş olarak asılmasını istemiyoruz!

Evet Sayın Serdar Kalaycı; kedicikler sizden gerçek şefkat, gerçek merhamet bekliyorlar.

Mevlana’da zaten sözlerinin direklerde asılı kalmasını istemez, uygulanmasını isterdi.

> Yeni Meram >Yazarlar > ŞEFKAT VE MERHAMETTE GÜNEŞ GİBİ OL!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.