Torku Jelifest

Şefikcan Caddesi’ne ulaşılamıyor, gidilemiyor!

  • Giriş Tarihi: 20.08.2019 9:12
  • Güncelleme Tarihi: 9:17
Şefikcan Caddesi’ne ulaşılamıyor, gidilemiyor!

Konya’nın gözde yerleşim yerlerinden olan Şefikcan Caddesi’nde ulaşım sorunu, vatandaşın ve esnafın canını sıkıyor. Cadde esnafı bölgenin ulaşım probleminin işlerini olumsuz etkilediğini söylüyor

KONYA’nın gözde yerleşim yeri haline gelen Şefikcan Caddesi’nde ulaşım sorunu can sıkıyor. Bölgede inşaatların sona ermesiyle nüfus oranı artış sağlarken, beraberinde de ulaşım sıkıntısını getiriyor. Cadde üzerinde sadece otobüs seferlerinin yapılması ulaşım ihtiyacını karşılayamazken, vatandaşlar caddeye dolmuş hattının getirilmesini istiyor.

“OTOBÜS SEFERLERİ İHTİYACI KARŞILAMIYOR”

Otobüs seferlerinin belirli saatlerde olması nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını ve ihtiyacı tam olarak karşılayamadığını ifade eden bölge esnaflarından Emine Altındağ, “Şehrin önemli caddelerinin başında gelen Şefikcan Caddesi’nde ulaşım probleminin çözülmesi için uzun zamandır bekliyoruz. Yetkililere yaptığımız başvurularda bölgedeki inşaatlar bahane gösteriliyor ve ‘İnşaatlar sona ermesiyle dolmuş-otobüs seferlerini artıracağız’ deniliyordu. Şimdi artık inşaatlar bitti, oturan insan sayısı çoğaldı ve halen çözüm getirilmedi. Şu anki ulaşım seferleri bu bölgedeki insanların ihtiyacını karşılamıyor” diye konuştu.

“ULAŞIM SORUNU HAFTA SONU DAHA DA BÜYÜYOR”

İnsanların otobüsü kaçırdığı zaman bir sonraki otobüse binebilmek için en az yarım saat beklemesi gerektiğini ifade eden Emine Altındağ, “Pazar günü ise sefer sayıları hafta içine göre yarı yarıya düşüyor ve problem daha da büyüyor. Benim 5 çalışanım var, iş yerine gelebilmek için iki araç değiştiriyorlar. Aracı olmayan müşterim buraya gelmek istediğinde haklı olarak dolmuş hattını soruyor. Biz de olmadığını söyleyince, müşteri gelmekten vazgeçiyor. Müşteriyi kaçırmamak için bulunduğu yerden alıyoruz ve işi bitince tekrar merkeze bırakıyoruz. Ancak bunu imkanım olduğum için ben yapabiliyorum. İmkanı olmayan esnaf arkadaşlarımız ise maalesef müşteriyi kaçırıyor” şeklinde konuştu.

“TAKSİCİLER KISA MESAFE DEYİP ALMIYOR”

Bölge esnaflarından Emine Altındağ, taksicilerinde ayrı bir sorun olduğunu ifade ederek, “Buradan müşteri Kule Site’ye gitmek için taksi çağırıyor, ancak ‘kısa mesafe’ denilerek müşterinin taksi isteği geri çevriliyor. Merkezden taksiye binip buraya gelmek istediğinde de benzen bahaneler uyduruluyor. Kısacası hem biz, hem de müşteri ulaşım konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Eğer böyle devam ederse ilk fırsatta iş yerini taşımayı düşünüyorum” dedi.

“ULAŞIM KONUSUNDA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Şefikcan Caddesi’nde işletme açan ilk esnaflardan biri olduğunu ve 5 yıldır ayakta kalmak için mücadele verdiklerini söyleyen etliekmek ustası Orhan Ayöz, “Şeker Mahallesi’nde oturuyoruz ancak tadımız acı. Maalesef yıllardır ulaşım konusunda çözüm bekliyoruz. Birçok kez başvuruda bulunduk ancak olumsuz cevap aldık. Buraya yerleşen ilk esnaflardan biriyim. Buraya bir iş yeri açan esnaf, ulaşım problemi nedeniyle en fazla 1 veya 1.5 yıl duruyor ve sonrasında kapatıp gidiyor. Çünkü buraya müşteri getiremiyor. Biz bu caddeye canlılık katmak istiyoruz, buranın gelişmesi için çaba harcıyoruz. Ancak karşılığını alamıyoruz. Ya otobüs hattı eklenmeli ya da minibüs hattı getirilmeli. Umarız bu kez sesimize kulak verirler” diye konuştular. Vatandaşlar ayrıca onlarca otobüs hattının Sille Caddesi’nden geçtiğini ve otobüs hatlarından birkaçının Şefikcan Caddesi güzergahına kaydırılmasıyla ulaşım konusundaki sıkıntının giderilebileceği yönünde ortak görüş bildirirken, yetkililerden ve ilgili resmi kurumlardan yardım talebinde bulundular.

Hüseyin TURGUT> Yeni Meram >Güncel > Şefikcan Caddesi’ne ulaşılamıyor, gidilemiyor!
HABER YORUMLARI
blank