Torku Jelifest

Sedep’te “Değerlerimizi Birlikte Okuyoruz” Etkinliği

  • Giriş Tarihi: 21.04.2016 18:56
  • Güncelleme Tarihi: 18:56
Sedep’te “Değerlerimizi Birlikte Okuyoruz” Etkinliği

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında “Değerlerimizi Birlikte Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP), gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinliklerle öğrenci, öğretmen ve velileri bir araya getiriyor. Öğrenci, aile ve öğretmenleri bir araya getirerek birlikte vakit geçirmeleri ve etkinlik yapmalarını amaçlayan proje ile bu doğrultuda farklı bir etkinliğe daha imza attı. Alaeddin İlkokulu’nda gerçekleştirilen “Değerlerimizi Birlikte Okuyoruz” etkinliğinde öğrenci, veli, öğretmen ve protokol üyeleri ile bir araya gelerek 20 dakika boyunca kitap okudular. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği programda, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da öğrencileri yalnız bırakmadı. Alaeddin İlkokulu bahçesinde 20 dakika boyunca kitap okuyan öğrenciler ve katılımcılar oturma düzenleri ile “SEDEP Okutuyor” mesajı verdiler.

SEDEP İYİLİK HAREKETİNE DÖNÜŞTÜ
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) birçok iyiliğe vesile olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“Bugünkü bu güzel görüntü de bunun en güzel örneklerinden birisi. Çocuklarımızın cıvıltısı, velilerimizin katılımı bizi çok mutlu etti. İnşallah bu etkinlik çocuklarımızın zihninde okumakla ilgili güzel bir anı oluşturacak. SEDEP de ulaşmakta en çok zorlandığımız velilerimizin de burada olması gerçekten takdire şayan. Katımınız bizler ve çocuklarımız için çok önemli. Tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum. Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) bir iyilik hareketi oldu. İnşallah hep birlikte okuyarak biz de bundan faydalanmış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

OKUYAN, DÜŞÜNEN VE ÜRETEN BİR NESİL OLACAĞIZ
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) okuma etkinliğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydın da, “Okuma alışkanlığının kazanılmasında ilkokul çağında okumaya başlamak büyük önem taşıyor. Millet olarak maalesef çok fazla okuma alışkanlığı kültürüne sahip değiliz. İnşallah bu tür faaliyetlerle bu okuma kültürünü daha da yaygınlaştıracağız. Dolayısıyla daha çok okuyan, daha çok düşünen ve üreten bir nesil olacağız” dedi.
ÖĞRENCİLERE OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMALIYIZ
“SEDEP Okutuyor” etkinliğinin öğrenci, veli ve protokolün geniş katılımıyla gerçekleştiğini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Gerek akademik gerekse kişisel gelişimin sağlanmasında okumanın büyük bir önemi var. Eğer okuma alışkanlığını öğrencilerimize kazandırabilirsek gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi açısından büyük bir adım atmış olacağız. Bu açıdan ilçemizde de okuma etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bugün de hep birlikte okuyacağız ve topluma da mesaj vermek istiyoruz” diyekonuştu.> Yeni Meram >Konya > Sedep’te “Değerlerimizi Birlikte Okuyoruz” Etkinliği
HABER YORUMLARI