Torku Jelifest

Sedep seminerleri devam ediyor

  • Giriş Tarihi: 27.03.2016 16:59
  • Güncelleme Tarihi: 16:59
Sedep seminerleri devam ediyor

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) düzenlenen öğrenci ve öğretmen seminerleri ile devam ediyor. Değerler eğitiminin farkındalığını arttırmak için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Yazar-Kitle Eğitimcisi Canten Kaya, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Bir otelde gerçekleştirilen SEDEP eğitim seminerlerine, bir takım resmi ziyaretler kapsamında Konya’da bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Programa ayrıca Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, , Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, akademisyenler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Seminer öncesi SEDEP Halk Oyunları ekibi tarafından folklor gösterileri yapıldı.

Selamlama konuşmalarını yapmak için kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nde (SEDEP) görev alan danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Tecrübelerini, birikimlerini ve meslek aşklarını genç arkadaşlarımızla paylaştıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Maarif camiamıza yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza da sağlık içinde, afiyet içinde nice nice seneler, hayırlı hizmetler diliyorum. Çalışmalarınızda, meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Milli Eğitim Bakanlığının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ki sloganını sizlere hatırlatmak istiyorum ‘İnsan, insan gölgesinde yetişir’. Şimdi siz bu güzel birliktelikle bunun en güzel örneğini sergiliyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasının ardından SEDEP Halk oyunları ekibi öğrencileri ile tek tek ilgilenen Bakan Avcı, öğrencileri tebrik ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Umudumuz, ümidimiz, geleceğimiz, yarınlarımız sizlersiniz” diyerek lise öğrencilerine seslenen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, “Sizlerin yetişmesi ile ilgili ne yapsak az, ne düşünsek az, ne kadar çalışsak az. Ama şanslısınız sadece Milli Eğitim değil, belediyemiz de hizmetimizde, desteğimizde ve her türlü etkinlikte yanımızda. Okullarımızın her türlü imkanlarıyla, eksikleriyle, donatımlarıyla ilgilenirken ayrıca kültürel faaliyetlerde de Selçuklu Belediyemiz her zaman bir adım önde. Bu vesile ile değerli başkanımızı ve ekibini yürekten kutluyorum” dedi.

“TEMİZ BİR TOPLUM OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”
“SEDEP kapsamında birbirinden farklı etkinliklerle değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz” diyen Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ise, “Bizi biz yapan, medeniyetimizin ve kültürümüzün özünü oluşturan değerlerimiz üzerine öğrencilerimizde ve çevrelerinde bir farkındalık oluşturmak ve değerlerimizi yaşayarak, yaşatarak gelecek nesillere aktarabilmek için Selçuklu Belediyemiz ve Necmettin Erbakan Üniversitemiz ile birlikte uyguladığımız bu proje kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdik. Değerlerin aktarılmasında ve layıkıyla yaşatılmasında eğitimcilere büyük sorumluluklar düşüyor” şeklinde konuştu.

“İNANDIKTAN SONRA OLMAZ DİYE BİR ŞEY YOK”
“Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi bu şehirde yaşayan öğrenciler için büyük bir şans” diyen Yazar-Kitle Eğitimcisi Canten Kaya da, “İnandıktan sonra, destek olduktan sonra neler yapılabileceğini gösteren harika bir ekip. Türkiye’nin her yerini geziyorum konuşmalar yapıyorum, belediyelerle, eğitim camiasıyla, özel kuruluşlarla çalışıyorum ama bu proje inanın kurumların bir araya geldiği zaman neler yapılabileceğini gösteren ender bir proje, harika bir organizasyona imza atılmış” dedi.

İnsanın hayatta başarılı olabilmesinin kararlılıktan ve özgüvenden geçtiğini söyleyen Kaya, kendi hayatından ve farklı hayatlardan başarı hikayeleri anlattı.> Yeni Meram >Konya > Sedep seminerleri devam ediyor
HABER YORUMLARI