Torku Jelifest

‘Seçmen kağıtlarını zorla alıp HDP için oy kullandılar’

  • Giriş Tarihi: 1.11.2015 18:44
  • Güncelleme Tarihi: 18:44
‘Seçmen kağıtlarını zorla alıp HDP için oy kullandılar’

Diyarbakır'da yaşayan Ali Baytar, oy kullanmak için ailesiyle gittiği okulda tanımadığı bazı kişilerin seçmen kağıtlarını zorla alarak HDP için oy kullandıklarını iddia etti.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde yaşayan Ali Baytar (70), ailesiyle gittiği okulda tanımadığı bazı kişilerin seçmen kağıtlarını zorla alarak HDP adına oy kullandığını iddia etti.

Baytar, gazetecilere yaptığı açıklamada, oy kullanmak için eşi Fatime, engelli oğulları İdris ve Musa ile Evliya Çelebi Ortaokuluna gittiklerini, okulun kapısında 3 kişinin kendilerini durdurduğunu söyledi.

“Elimizden seçmen kağıtlarımızı aldılar ve adımıza oy kullandılar”

Tanımadığı bu kişilerin, “Biz sizin kime oy vereceğinizi biliyoruz. Elinizdeki seçmen kağıtlarını bize verin” dediğini belirten Baytar, “Ben onlara önce kızdım ve ‘oy kullanırken kabindeki perde ne işe yarıyor? Kendim, oyumu kullanırım. Böyle bir şey kanunda bile yok’ dedim. O sırada dışarıda bekleyenler de bana ‘ne olacak, bir şey olmaz’ dediler. Daha sonra ben, eşim ve oğullarımla oy kullanmak için sandık başına gittik. O sırada elimizden seçmen kağıtlarımızı aldılar ve adımıza oy kullandılar” dedi.

Oğullarının engelli olduğunu, eşinin de korktuğu için duruma sessiz kaldığını iddia eden Baytar, “Ben yeniden oy kullanmak istiyorum. Belki AK Parti’ye, CHP’ye veya MHP’ye oy verecektim. Onlar nereden bilsinler benim hangi partiye oy vereceğimi? Gittiler HDP’ye oy verdiler. Bundan dolayı şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Baytar’ın, sandık başkanlığına başvurusu üzerine konuyla ilgili tutanak tutuldu.> Yeni Meram >Güncel > ‘Seçmen kağıtlarını zorla alıp HDP için oy kullandılar’
HABER YORUMLARI