YAZARLAR

MÜSİAD’la başlayan Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Odası ve Pankobirlikle devam eden, bu hafta sonu Konya Sanayi Odası ile sona erecek olan seçimler bir çok yeni ismi belirgin olarak ortaya çıkarmaya başladı.

Bu isimlerden bazılarını önümüzdeki yıllarda bazı mevki ve makamlara aday olarak görürseniz şaşırmayın!…
Bazı isimler üzerinde ısrarlar var. Bazı isimlerin arkasında göstere göstere durulduğunu görmeyen, bilmeyen, duymayan kalmasın demeye getirmeler var.

Bunları yanlış olarak görmüyoruz.

Bilakis vitrine çıkarılan bu isimlerin, ileride Konya vizyonunda yer almalarının sürpriz olmayacağı gibi bir düşünce içerisinde olmamıza destek sağlıyor.

Önümüzde seçimler var. Başkan koltukları, ardından Meclis koltukları yeni sahiplerini bekliyor olacak.

2013 yılı seçimleri Konya için tam bir açılım seçimleri oldu. Dengeler değişti. dahada değişecek, sizcede öyle değil mi?

İş dünyası kendi arasında sağladığı konsensüsle KTO seçimlerinde etkili olduğunu gösterdi. MÜSİAD, AKTİSAD, ASKON ve TÜMSİAD gibi iş dünyasını bünyesinde bulunduran kuruluşların desteklediği isimler arasında yıldızı parlayan, yıldızı parlatılan isimler var.

Konya Sanayi Odası Başkanlığı için üzerinde ortak konsensüs sağlanan Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Memiş Kütükçü bu isimlerden birisi…

Büyükşehir Belediyemiz önemli isimlerini Konya’nın önemli mevkilerine göndermeye zaten başlamıştı.

İlk olarak, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun’u Ak Parti İl Başkanlığına göndermişti. Buna tesadüf diyen varsa, siyasette tesadüflere yer olmadığını, siyasetin doğasında tesadüf diye bir kavramın bulunmadığını hatırlatalım.

Konya vizyonunun en çarpıcı ismi tartışmasız Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk…Recep Konuk’u Oda seçimlerinin dışında tutmak istiyoruz.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk bir başka dikkat çeken isim. Popülaritesi her geçen gün artıyor…

MÜSİAD Başkanlığına seçilen Dr.Lütfü Şimşek yıldızı parlak isimlerden birisi.

MÜSİAD gibi bir kuruluşun Başkanlarının nerelere geldiğini hepimiz biliyoruz. MÜSİAD Meclise açılan Konya koridorlarının en önemlilerinden.

Gelelim diğer isimlere…

Ak Parti İl Başkanlığı yapan isimlerden MÜSİAD Başkan Yardımcısı Ömer Saylık…

İttifak Holding’in başında bulunan ve aynı zamanda MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcılığını yürüten Mehmet Ali Korkmaz…

KTO’nunda yönetimine giren Murat Çankırlı…

Yine KTO’nun da yönetimine giren Muammer Alparslan Şahin…

KTO’da da bulunan Serhat Yaya…

Daha önce MÜSİAD Yönetimlerinde yer alan, şimdi ise KTO’nun yönetimine seçilen Ramazan Erkuş…

TOBB Delegeliğine seçilen Ramazan Biberci…Konya sanayisinin önemli isimlerinden Ahmet Şekeroğlu…Konya platformunun önemli isimlerinden Latif Selvi…

Bu isimler son dönemlerin en dikkat çeken isimleri…

Dr. Seyit Karaca’yı unutmuş değilim. Değerlendirilecekler arasında önde gözüküyor. İş Dünyası onu sanıyorum gelecekte mağdur etmeyecek. Seyit Bey, ağırlığınca yerinde duruyor.

MÜSİAD’ın bir önceki dönem Başkanlığını yürüten Aslan Korkmaz değerlendirilecek isimlerin en başlarında.

Bir başka yıldızı parlayan isim ise KTO’nun yeni Meclis Başkanı Ahmet Arıcı…

KTO Başkanlığı ve KTO Meclis Başkanlıkları, günümüz Konya’sının TBMM’ye açılan koridorları.

Bu koridorlar son dönemlerde Meclise açık.

Büyükşehrimizin kapalı olan koridorları Meclise açılır mı?

Üzerinde tahmin yürütülecek hususlardan bir tanesi, Büyükşehir koridoru.

Bu koridor şimdilik kapalı!…

*/*/*/*/*

Hafta sonu Konya Sanayi Odasında seçim var. Bazı köşe yazarlarımız koro halinde Hasan Angı’ya aday olmaması yönünde yazılar yazdılar. Bu yazılanlar, eğer etik kavramının bir değeri varsa hiçte etik değildi!…

Hasan Angı, Konya siyasetinin donanımlı isimlerinden birisi. Bu donanıma sahip insanları kenarda tutmak, kenarda tutmaya çalışmak, yok saymak çokta akıl karı değil. Şehrine hizmet etmek isteyen birine, hizmet etme demek kadar abes bir şey var mı?

Hele Ak Parti İl teşkilatını kuran, Ak Partinin ilk İl başkanlığını yapan, iki dönem Milletvekili seçilen, MÜSİAD ve Konya Sanayi Odasında da Başkanlık yapan bir isimden bahsediyorsanız.

Bu denli unvanı ve donanımı olan bir başka isim varsa, söyleyin bilelim.

Bu itiraz niye?

Aday olursa, birilerinin hesaplarının şaşacağı endişesi mi?

Adaylık söylentisinin bile panik yaratır olduğu mu?

Adam aday olacaksa olur. Artısı yönüyle bakıldığında ondan daha fazla artısı olan var mı?

Olmadığını sizde biliyorsunuz, bizde…

Konya’da hüküm ve karar vericilerin emaneti ehline verme anlayışlarını çözebilene aşk olsun!…

Söz sahibi olanların ehil ne, ehil kim, emanet ehline nasıl verilmeli konularını sil baştan bir daha okumaları gerekiyor.

Belli ki okumayı sevmiyorlar, okumaya da hiç niyetleri yok. Ben bilmem abim bilir hikayeleri varken, okumaya, araştırmaya, vicdanen düşünmeye ne gerek var, değil mi?

Hasılı kelam, şehirler hepimize emanet. Bu emanete ehil insanları seçmezsek, getirmezsek bu vebali taşımak zor. Bu kantar, bu sıkleti çeker diyorsanız, ya kantardan haberiniz yok, ya da kantarın topuzunun fena halde kaçtığını göremiyorsunuz demektir.

> Yeni Meram >Yazarlar > Seçimler sonrasında öne çıkanlar!…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.