YAZARLAR

“HAKSIZLIĞA baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar.”

* * *

AKP lideri Recep T. Erdoğan, teşkilat çalışmalarını sorduğu Konya milletvekili adaylarına, “Konya’dan tulum bekliyorum” demiş.

Bir başka ifadeyle, 14’te 14 istiyor.

Sordum soruşturdum, suça girmiyor:

Buna “atma Recep din kardeşiyiz” deniyor!

*

BAŞBAKAN Erdoğan, “lüften CHP, MHP, BDP sözcüleri, Genel Başkanları ekrana çıktığında televizyonlarınızı kapatın. Ya da çocuklarınızı televizyonlardan uzak tutun. En azından çocuklar siyasetçilerin bu üslubunu görmesinler, duymasınlar” demiş.
Özür dileriz ama bir şey sormak isteriz:

Buna bir parti daha ekleyebilir miyiz?
*
SEÇİM MEDYASI…

Sanıyoruz hiç kimse ve parti itiraz edemez.

Bugünkü medyamızın yüzde 85’i iktidarcı.

Muhalif kanatçı yüzde 15’i ise cılız, etkisiz.

Ekranların alt yazılarını okuyorsunuz.

Aman Yarabbi!.. Biz neymişiz…

Uçuyor, kaçıyor, yaşıyormuşuz haberimiz yok!

Hemen hatırlayabildiklerim: Başta 1’iyle, 2’siyle, 3’üyle, 4’üyle, 5’iyle, “Haber”iyle, “Anadolu”suyla “borazancıbaşı” TıRT… 6’ncısını ayrı tutuyorum, çünkü o Kürtçe.

CNN Türk’ten inceden destek. Kanal 7’yi, Samanyolu’nu, Fox’u, Beyaz’ı, TV 8’i, TV Net’i, Bugün’ü, ATV’si, Cine-5’i, NTV’si, Kanal Türk’ü, Kanal D’si, Haber Türk’ü, Kanal A’sı, TGRT’si ve vesairesi adeta iktidarın sözcüleri.

Show ile Star AKP’ye çok ciddi dayanak.

Öte yandan, din ağırlıklı olanlar da var.

Pekii, ya geriye kalanlar…

Ulusal , Kanal B, ART ve Halk

Gazetelere gelince:

Posta, Hürriyet, Radikal, Akşam, Vakit, Zaman, Haber Türk, Bugün, Yeni Şafak, Yeni Asya, Akit, Takvim, Sabah, Taraf, Milli Gazete, Türkiye, Star ve niceleri… Kimileri AKP’nin, bazıları ise dincilerin sözcülüğü görevini ifa ediyor. Güneş ve Vatan ortadan…

Kalanlar: Aydınlık, Yeniçağ, Birgün, Ortadoğu, Cumhuriyet, Sözcü. Bunların sondan ikisi etkili.

Anadolu’ya bakarsak tablo daha da koyu.

Dergi, radyo, sitelere girersek yerimiz almaz.

KONYA’YA GELİNCE…

Aksini söylemek insafsızlık olur. Biri SP yanlısı, sadece 1’i yansız Yeni Meram, kalanlar iktidar taraflısı. Ün-TV eğitim televizyonu siyaset yapmıyor, Konya TV SP’nin, K-TV ve Sun TV objektif görünüyor, Kon-TV AKP ağırlıklı.

Anlatmak istediklerimin özcesi şu:

Hangi gazete olursa olsun, hangi televizyon kanalı olursa olsun ve hangi tarafı desteklerlerse desteklesinler, seçim öncesi hepsi de siyasi propagandalara çanak tutuyorlar.

Ortalığı, liderleri örneği geriyorlar.

Geçmişte yaşananları bugünmüş gibi yeniden yayınlıyorlar. Bunlara genel başkanlarının güzel üsluplarını da eklerseniz, ülkemiz her geçen gün daha yüksek gerilime sürükleniyor.

Ve doğaldır ki, böyle gelmiş böyle gidiyor.

* * *

POLİTİK FARK!.

Bakan olan görgüsüz birisi, şoförüne sorar: “Söyle bakalım eşekle şoför arasında ne fark vardır?” Şoför bir süre düşündükten sonra mahcup bir şekilde “bilemedim bakanım” der. Bakan cevap olarak: “Eşeğe çüş deyince, şoföre dur diyince durur.”

Şoför sinirlenmiş ama, karşıdaki bakan olduğu için bir şey söyleyememiş. Bir süre sonra bakanın cevabını içine sindiremeyince, “bir soru sorabilir miyim bakanım?” der. Bakan da, “sor bakalım” der alaylı alaylı… Şoför sorar: “Eşekle bakan arasında ne fark vardır?” Bakan bir süre sonra, “bulamadım, sen söyle bakalım” der. Bunun üzerine şoför, “Vallahi bakanım ben de bulamadım!” diye cevap verir.

> Yeni Meram >Yazarlar > Seçim medyası
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.