YAZARLAR

Saygının Karşılığına Bin Sevgi, Kul Remzi'ye! - Hanefi Aytekin - Yeni Meram Gazetesi

Sevgi insan faktöründe kalenin burcudur. O burçta dalgalanan sevgi bayrağı bir hak edilmişin, bizim Kul Remzinin deyimi ile bir ( AKROSTİŞ ) olmaktadır. Akrostiş olmak her yiğidin harcı değildir.

Can dostum ve meslektaşım Remzi Samancı bir vefayı teslimiyete girmiş ve Hanefi Aytekin kelimeleri baş harflerini  bayrak yapıp bana methiyeler dizmiş. Hiç Memnun olmaz, olunur mu? Hani malum özdeyişimiz var ya ‘unutulmamak bahtiyarlıkların en büyüğüdür’. İşte bizim Kul Remzi Hanefi Aytekin Kelimelerinin baş harflerini ışık ve yol görüp, aşağıdaki dizleri lütfetmiş benim için. Benim için köşesinde dizelediği  yazı…

 

AKROSTİŞ( Hanefi AYTEKİN’e Atfen )

HANEFİ ABİMİZ CANDAN BİR İNSAN,

ALLAHIN KULUNA DAİMA DERMAN,

NE ZAMAN İHTİYAÇ DUYARSAN ONA,

ELBET Kİ HOŞGÖRÜYLE, GELİR YANINA,

FİDELER YETİŞTİRİR BİLGİLERİNDE

İNCİTMEZ DÜRÜSTLÜK VAR YÜREĞİNDE,

ALLAH’IN YOLUNDAN AYRILMAMIŞTIR,

YARATANA EL AÇIP DAİM VARMIŞTIR,

TERTEMİZ HER KALBE MALİK O İNSAN,

ELBET Kİ GÖNÜLLERDE OLMUŞTUR SULTAN,

KERAMET EHLİDİR HAYRI ÇOK SEVER,

İNANIN KENDİNE BİÇİLMEZ DEĞER,

NEREYE GİDERSE AÇIYOR GÜLLER.

 

Kul Remzi yüreğinden gelen seslerle bu dizeleri yaparken, Konya Basın Camiasına kurumsallaşmada önderlik yapmış bir faninin eseri olan Konya Gazeteciler Cemiyeti, Orta Anadolu’da yüz akı bir konuma gelirken, bu müstesna güzelliği yaratanların lideri olma şerefini taşıyan bu fani için söz konusu dizeler temiz bir yürekten gelen seslerdir.

Kul Remzi İnternet adresine www.kulremzi.com, rumuzunu koyarken ALLAHA KUL olmayı ilke edinmiş yüreğinden gelen o sesle ‘Allaha kul olduk galu belada,bu yolda ikrarımız var. Üç günlük ömür için kahpe dünyada kula kul olmamak vecibesi’ bayrağımız olmaktadır.

Kul Remzi köşesinde yüce dinimizin icaplarından bir ayete ve bir hadise yer verirken, güzel ahlakın kökleşmesine en büyük katkılarda bulunmakta, gösterdiği yol tuttuğu ışıkla insan faktörüne yol göstermektedir.

Kul Remzi içinde bulunduğumuz cemiyete o denli saygılıdır ki; halk adamı olurken de kılık kıyafetinden her türlü tutum ve davranışında medenilik sergileyip, örnek olarak insana verdiği değerle saygınlığını korumaktadır.

Kul Remzi-Samancı kardeşimize yürek dolusu sevgi ve başarı dileklerimizi sunarız…

> Yeni Meram >Yazarlar > Saygının Karşılığına Bin Sevgi, Kul Remzi’ye!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.