YAZARLAR

***

“ZAMANIN mahvetmeyeceği şey yoktur.”

***

SORUN’UN ÖZETİ

İran’ın, “17 milyon varil petrol geçişi olan Hürmüz Boğazı’nı kapatırım” dedikten sonra Amerika’nın şartelleri attı!

ABD ve piyonu İsrail, tarihin en büyük füze tatbikatını yapmaya hazırlanırken destek İngiltere’den geldi. İngiltere, en gelişmiş “yüzer radar”ını Hürmüz’e gönderiyor. 2.5 milyar dolarlık, radara yakalanmama özellikli gemi, ABD ve Fransa gibi müttefiklerinin de özendiği bir gemi. Aynı anda onlarca füze ile uçağı tespit ve takip yeteneği bulunuyor.

Buyrunuz… Bir tarafta İran boğazda tatbikat yapıyor, bir tarafta Amerika, İsrail ve İngiltere üzerine gidiyor. Bunlar savaş çığlıklarıdır ve biliniz ki, Türkiye’yi de kapsayacaktır.

Bugün Çarşamba, Perşembe geliyor!..

***

TÜRKLER ATEŞ AÇMIŞBir internet sitesi, Türk savaş gemilerinin Kıbrıs Rum Kesimi ile İsrail’in hak iddia ettiği Akdeniz’deki doğalgaz yataklarının bulunduğu bölgede ateş açtığını öne sürdü. Haberde, savaş gemilerinin İsrail’e ait “Leviathan” bölgesi ile Rumların sözde “ekonomik münhasır bölge”sinde ateş açtığı savunuluyor.
Site, İsrail ve Rum Kesimi’nin olayı rapor etmediğini, buna karşılık iki ülkenin de bölgeye takviye deniz gücü gönderdiğini kaydediyor. Haberi Rum lideri Hristofyas’ın verdiğini belirten site, Rum liderin açıklamasında,“Eğer Türkiye hücumbot diplomasisi ve bölgenin polis şefliğini oynamaya devam ederse bunun en başta Kıbrıs Türkleri olmak üzere bölgedeki Türk nüfusu için sonuçları kötü olacak” sözlerine yer veriyor.

Dimitris cami duvarına işiyor… Ünlü sözdür:

“Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.”

***

VAH ZAVALLI KONYAM VAH

Yaşananların üzerinden kısa süre geçti.

Ancak öylesine utanç veren bir olay ki…

“Oldu-bittiye gelmesin” istedik.

Buyrun, şu ucube haberi okuyalım:

“Olay Konya merkez Selçuklu ilçesi Adnan Hadiye Sürmegöz İlköğretim Okulu’nda yaşandı. İddialara göre, 20 yıllık öğretmen Gülhan Övez Teknoloji ve Tasarım dersinde bir erkek öğrenci ile uygunsuz tavırlar sergileyen 8. sınıf öğrencisi S.A’yı ders sonunda yanına çağırarak davranışı nedeniyle uyardı. Öğrencisinin durumu ailesine -kendisini suçlayıcı şekilde- aktarması ile aile okula gelerek Övez’e tepki gösterdi.

Durumun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirmesiyle de Gülhan Övez başka bir okula geçici görevle gönderildi. İsyan eden Övez, “Ben sadece bir öğretmen değil, bir anne duygusu ile öğrencimi arkadaşlarının arasında küçük düşürmemek için ders sonunda çağırarak uygun bir dille uyardım. Öğrenci, durumu bildireceğim korkusuyla ailesine konuyu farklı şekilde aktarmış. Ailesi ise okula gelerek bana tepki gösterdi” dedi.

Gülhan Övez, “Olay tamamen bir sürgündür. Sonradan öğrendiklerim ise beni tam anlamı ile yıktı” şeklinde konuştu. Aynı okuldan S.A’nın sınıf arkadaşlarının kendisine ulaştığını belirten öğretmen Övez, “Bu öğrencilerim S.A’nın babasının eski ve etkili siyasetçilerden M.A. olduğunu, okuldan alınmam için Milli Eğitim’e baskı yaptığını söylediler. Yaşananları S.A.’nın arkadaşlarına anlatarak “Babam söz verdi. Gülhan öğretmeni bu okuldan aldıracak. Bir daha bu okula giremez” dediğini söylediler. Okula notlarımı bırakmak için gittiğimde güvenlik görevlisi beni okula alamayacağını, okul müdürü Hasan Çarlak’ın emir verdiğini söyledi. O an yıkıldım” dedi.

Öğretmenlik hayatında bu kadar incitilmediğini ifade eden Övez, “Şerefimle namusumla 20 yılımı doldurdum. Ödüller ve plaketler aldım” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi.”

Yorumumuz: Rezalete bakar mısınız? Böyle bir olay Patagonya’da bile değil ancak Konya’da yaşanır. Öğretmen “Anne duygusuyla yaklaşıyor” eski havalı siyasetçi, sürgüne göndertiyor.

Soruşturma bitti mi bilmiyorum ama….

Hukuk, bir gün herkese hesap soracak.

> Yeni Meram >Yazarlar > Savaş çığlıkları!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.