Torku Jelifest

Sarıkaya’da mesire alanı çalışmaları devam ediyor

  • Giriş Tarihi: 28.04.2015 17:04
  • Güncelleme Tarihi: 17:04
Sarıkaya’da mesire alanı çalışmaları devam ediyor

Sarıkaya ilçesinde belediye tarafından yaptırılan mesire alanı çalışmaları devam ediyor.

Mutlu Akü

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, mesire alanındaki çalışmaları yerinde inceledi. Açıkel, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, mesire alanın ilçenin gözde mekanlarından biri olacağını söyledi.

Vatandaşların bu mesire alanında eğlenceli vakit geçirebileceğini belirten Açıkel, alanın Ramazan ayına yetiştirileceğini ifade etti.

İlçe halkına verdikleri sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını anlatan Açıkel, “İlçeye yakışır güzel bir mesire alanı inşa ediyoruz. Alanımızdaki çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Mesire alanının bu Ramazan ayına yetiştirmek için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Yozgat Valiliği’nden gelen ağaç sökme ve dikme aracıyla alanımızı ağaçlandırdık. Şelalemizin de yapımı için ustalarımız çalışmalarına devam ediyor. Kamelyalarımızın yapımı tamamlandı ve sadece montajı kaldı. Onları da en kısa sürede montaj edeceğiz” dedi.

Ayrıca her kamelyanın başına da şömine tarzında mangallıklar yaptıklarını dile getiren Açıkel, “Alanın ortasındaki havuzumuz da ayrı bir görünüm katacaktır. Alanın üst kısmına da çocuk oyun parkı ve yetişkinler için spor aletleri yapılacak. Aileler pikniklerini yaparken çocukları da bu oyun alanında gönül rahatlığı ile eğlenebilecekler. Spor yapmak isteyen vatandaşlarımız da buradaki spor aletleri ile rahatlıkla sporlarını yapabileceklerdir. Öte yandan alanın kenarlarında yürüyüş parkuru da olacak. Otopark sıkıntısı olmayan alanımıza, ilerleyen zamanlarda bir düğün salonu da yapmayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımız düğünlerini alanımızda yapabilecekler. İnşallah burası bittiğinde Sarıkaya’nın çehresine yeni ve güzel bir görünüm katmış olacağız” diye konuştu.> Yeni Meram >Türkiye > Sarıkaya’da mesire alanı çalışmaları devam ediyor
HABER YORUMLARI