kapat
Ruşeym Torku

Sarıkamış İçin Yürüyecekler

  • Giriş Tarihi: 2.01.2014 13:01
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Sarıkamış İçin Yürüyecekler

Sarıkamış’ın manevi ikliminin toplumun tüm bireyleri tarafından yaşanabilmesi için organize edilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” 5 Ocak Pazar günü Konya’da da yapılacak.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan çalışma kapsamında Sarıkamış’taki yürüyüş programıyla aynı gün ve aynı saate 81 ilde yürüyüş etkinlikleri düzenlenecek.

Sarıkamış ruhunun ülke genelinde canlılığını sürdürmesi ve manevi ikliminin toplumun tüm bireyleri tarafından hissedilmesi için düzenlenecek olan yürüyüşler, çeşitli parkur ve mesafelerden oluşacak.

Konya’da da 5 Ocak Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek ve 1 tur 3 kilometreden oluşan yürüyüş, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Tesisleri önünden başlayıp Anıt, Form,SGK ve İstasyon önünden takiben tekrar Atatürk Spor Tesislerinde son bulacak.

Açıklamada, etkinlikte katılımcılara atkı, bere ve eldiven dağıtılacağı belirtilerek, tüm halk şehitleri anma yürüyüşüne davet edildi.> Yeni Meram >Arşiv > Sarıkamış İçin Yürüyecekler
HABER YORUMLARI