YAZARLAR

***

“HERKES Allah’tan; başkası için akıl, kendisi için para pul istiyor nedense!”

***

FERYATLAR…

Aziz şehitlerimiz üzerine öyle çok ki gönderilen meyller. Öyle çok ki telefon edenler…

İşte okurlarımızdan bazı görüşler:

Murat Demir: “Anne karnındaki doğmamış çocuklara sahip çıkacağınıza, dağlara gönderdiğiniz evlatlara sahip çıkın.” –Ünal Ceylan: “Büyük şehit sayıları üs bölgesinde oluyor genelde. Asker akşam 7’de görev alıyor, sabah 7’ye kadar. Sabah saatleri, askerin tam uykulu olduğu zaman. Her zaman aynı hatalara düşüyoruz. Bu üs bölgelerinin termal kameraları yok mu? Gece görüşleri yok mu askerimizde?” –Kerem Yağmur: “Abim Hakkari’de görevli. Asker yakını olmak çok zor. Nasıl duygular yaşadığımı bir ben bilirim bir de Allah. Milletçe derin uykudayız. Sadece şehit yakınlarının yüreği yanıyor.” -Mustafa K. Postalcı: “Bu acılar bitmez. Bu acılar daha çook ocaklara düşecek, daha çook analar ağlayacak.” -Nurettin Arslan: “Çıkarın Apo’yu İmralı’dan, ev hapsi verin. İstanbul Boğazı’nda yalıda otursun. İki yanına şehit yakınlarına birer gecekondu kondurulsun!”

***

ANKETLERİN İBRESİ…

Erdoğan da, Kılıçdaroğlu da, Bahçeli de, Demirtaş da biliyor. Anketlerin ibresi bugün için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü gösteriyor. Ve hepsi Sarıgül’e bu yüzden diş biliyor.

Özellikle de Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP lideri içinden “geliyor” diyor, ekliyor: “Amerika AKP’yi gözden çıkarırsa beni başa geçirir mi? Ya Mustafa Sarıgül’ü tutarsa?. Sarıgül, CHP’nin başına geçecek veya yeni bir parti kurarak iktidarı devralacak.”

Hepsinin hesapları aynı, hedefleri aynı.

Ortak görüşleri: “Amerika ne derse o.”

İşçi Partisi de süratle yol alıyor… Sol; CHP-DSP derken, zaten bölünmüştü. Ak Parti, sağ bloğu Saadet’ten Has Parti’yi çıkararak dümdüz etmişti! HAS Parti genel başkanı Numan Kurtulmuş, son 1.5 ay içinde 400 bin kişinin üye olduğu AKP’ye iltihak eder mi?.

Seçim havası solumaya başladık bile…

İlk seçimde de “şimdilik” AKP önde.

Ancak, Türk seçmenidir bu…

Ne zaman, ne yapacağı belli olmaz.

Son dakikalarda sürpriz bir gol atabilir!

İktidar neden yatırımlar yağdırıyor?

“Korkunun ecele faydası yok” yorumunu yapanlar ise küçümsenecek “az”lıkta değil.

***

“DÜN DÜNDÜR”

20 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken, Darphane ve Damga Matbaası işyerinde grev yapan işçileri ziyaret eden bugünün Başbakanı Tayyip Erdoğan, üzerinde “Grev Gözcüsü” gömleğiyle yaptığı konuşmasında, “…işçilerimiz, kira ödeyemeyecek zorluklar içinde. Bu haklı mücadelenin yanında olmak inancımız gereğidir” demişti.

Ohooo, son 10 yılda neler değişti.

Sn. Demirel’in sözlerini hatırladık:

“Dün dündür, bugün bugündür.”

***

İNSAN DA HAYVANDIR

Yiyecekler GDO’lu mudur, değil midir?

Bilmiyorsak; sebze, meyve yemeyelim.

Etli yiyeceklerin içinde hangi et var?

At mı, Eşek mi, Domuz mu?

Ya da Kedi olabilir mi?

“Etli yemekler de yemeyelim” derken…

Bu kez “dönerimiz” çıktı meydane…

Elbette tüm dönercilerimizi kastetmiyoruz, ama bazı dönerlerin içine hayvanlara yem olarak verilmesi gereken katkı maddeleri konuyormuş. Ayrıca, bugünden artan dönerler yarınınkine karıştırılıp satılıyormuş. Dahası da var. Trakya’da yetişen Ayçiçek ve pirinçte sulamadan kaynaklanan kanser yapan ağır metallere rastlanmış… O zaman Ayçiçeği ve pirinç de yasak!

Bilim adamlarına baktığımızda;

İnsan da bir hayvan olduğuna göre…

Afiyetle yiyelim efendim…

1 liraya tavuk, 2 liraya et döner.

Kimse keyfimizin kahyası değil!

> Yeni Meram >Yazarlar > Sarıgül
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.