YAZARLAR

Güneydoğu Anadolu’yu görmeyen, gitmeyen, 2003-2004 yılları öncesi ile AKP’nin ABD ile işbirliği sonrası 2013 yılına dek süren dönem arasındaki oynanan oyunları ve şımaran; Türk Bayrağı, Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı sergileyen PKK yandaşı hainlerin davranışlarındaki farklılığı bilemezler. Bilmedikleri için de Lice olaylarını anlayamazlar.

Lice ‘ye karakol yapılacak. Devlet, sınırlarımızı bekleyen asker, sınır güvenliği için bunu yapmak zorunda. Orta Anadolu’da, Batı Anadolu ‘da, Trakya sınırlarımızda karakol yapılmak istenince kimse karşı çıkmaz, hiç kimsenin de haberi bile olmaz. Ama iş Güneydoğu Anadolu ‘ya gelince sanki o bölge Türkiye toprakları değil, orada yaşayan boyunlarında kadınlı erkekli bağladıkları PKK paçavraları ile karşı koyanlar da Türk askeri’nin işgal ettiği topraklarda yaşayan yabancılar!

Neden karşılar?

-Ektikleri, sınırdan içeri soktukları esrarlar, otlar sıkıntıya girecek.

-PKK eşkıyası esrarı, esrar alışverişini ve akışını sağlamakta zorlanacak.

-Teröristler, Mehmetçiğimin katilleri sınırdan içeri ellerini kollarını sallayarak rahatça girip çıkamayacaklar.

-Apo’nun yıllarca yönettiği katiller ordusu yollara mayınlarını döşeyemeyecekler. Oysa AKP- ABD işbirliği ile karakollar azaltılınca bütün yollara mayınlar döşenip, pusular kurulup Türk Milleti’nin evlatları keklik gibi avlanıyor, Apo denen katil, işbirlikçi aydınım diyen karanlık yüzler, hain kalemler keyifleniyorlardı.

İstanbul’da yaşıyor, Güneydoğu’yu ve o yörede yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm nimetlerinden yararlanan ama Türk Devleti’ne kin besleyen hainleri tanımadığı için de

‘diren Lice’ diye bağırıyor.

Licelilerin ABD elçisi ile birlikte direnişe geçtiklerini hiç düşünmüyor!

Herkes boş zamanlarında mutlaka ama mutlaka ‘Anadolu isyanları ve yedi vilayetimizin düştüğü, ellerine geçtiği güneydoğu Anadolu’daki Kürt- İslam ayaklanmasını okumalı.

Bu kitapları okuyun ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup, komik durumlara düşüp, ülkeni de kimlere, yönetmeleri için yıllarca gözü kapalı onay verdiğinizi görün.

En acısı da iyi bir işi, iyi bir eşi, iyi yaşantısı var oynanan oyundan habersiz, ‘diren Lice ‘ diye mesajlar atıyor.

Diren arkandayım, esrar kaçakçılığına, PKK yandaşlığına devam, arkandayım.

Okumadan, bilgi sahibi olmadan, ülkesinin bir taraftan ‘siyasal islamcıların- bölücü hainlerin’ diğer taraftan da ABD- İsrail ortağı çapsız ve çıkarcı yöneticilerle kuşatıldığından habersiz, kime diren dediğini bilmeden sapla samanı karıştırmaması gerekiyor.

Kendi öz tarihini ve ülkesinin çevresinde oynanan oyunları bilenler mutlaka bu oyunları bilmeyenlere anlatmak zorundadırlar.

Bu ülke değerini bilen herkesin.

Esas kendi ordunuza değil ABD ‘ye ve yurdumda elini kolunu sallaya sallaya utanmadan yüzsüzce gezen ABD’nin büyükelçisine ve ona bu olanağı sağlayanlara direnmeyi öğrenmek gerekiyor.

> Yeni Meram >Yazarlar > SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.