Ruşeym Torku

Sanayicilerle Buluştular

  • Giriş Tarihi: 9.04.2013 17:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Sanayicilerle Buluştular

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Teşkilatı, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.

AK Parti İl Teşkilatı Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen program, Atiker’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Gülay Samancı, Harun Tüfekçi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile AK Parti Merkez İlçe Başkanları, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayici ile işadamları katıldı.

Konuşmasının başında programa ev sahipliği yapan Atiker Ailesi’ne teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya sanayisi, üretim potansiyeli ve sektörün problemlerinin ortaya konması ve istişare edilmesi bağlamında bu tür toplantıları çok önemsediklerini dile getirdi. Sorgun, “İl Teşkilatı olarak toplumum her kesimi ile sık sık bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Tabii ki Konyamıza ve ülkemize değer katan sanayici ve işadamlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Bu toplantılarımızla şehrimizde faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarımızla bir araya gelerek üretici ve tüccarımızın faaliyetlerini, üretim potansiyellerini, hedeflerini ve istek veya problemlerini konuşup istişare ediyoruz. AK Parti iktidarımızın ülkemize, bölgemize ve şehrimize yaptığı birçok yatırım, sanayici ve üreticimize büyük katkılar sağlıyor. Özellikle Ankara-Konya arası Hızlı Treni, yine geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Eskişehir-Konya Hızlı Treni ve tabii ki Konyamıza kurulacak Lojistik Köy, Konya’da üretimi ve ticareti arttıracak önemli hizmetlerdir. Şehirlerimizi birbirine yaklaştıran, üretimi arttıran ve bunun yanı sıra insanımızı sosyal ve kültürel anlamda birbirine kaynaştıran büyük hizmet ve yatırımlar dolayısıyla hükümetimize, söz konusu yatırımların şehrimize kazandırılmasında büyük emekleri olan Dışişleri Bakanımız, diğer bakanlarımız, milletvekillerimiz, odalarımız, sanayici ve işadamlarımıza, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Sanayicilerle Buluştular
HABER YORUMLARI