YAZARLAR

Seydişehir-Konya ve Antalya yollarında, güvenli ulaşımın sağlanması insanlarımızın can ve mal güvenlikleri açısından son derece önemli.

Seydişehir-Konya bölünmüş yol çalışmaları uzun süredir devam ediyor. Yapılan açıklamalar göz önüne alındığında bu yolun 3 yıl önce tamamlanarak trafiğe açılması gerekirdi ama olmadı, aksilikler ve biraz da ilgisizlik sonucu bugünlere gelindi.

Yolun Gevrekli Mahallesi’ne kadar olan kısmı bölünmüş yol olarak hizmet veriyor, Seydişehir’e kadar olan bölümün yapımına ne yazık ki yol yapım sezonunun bittiği bu günlerde başlanabildi.

Teselli bulduğumuz tek nokta yol yapım çalışmalarına başlanmış olması. Bu yıl yolun tamamlanması imkansız, ama biliyoruz ki gelecek yıl tamamlanacak.

Bir önemli konu da Seydişehir-Konya Yolu’nun tamamının sıcak asfalt ile kaplanacak olması bilgisini Milletvekili Harun Tüfekçi’nin vermesi oldu. Önümüzdeki yıl yol yapım çalışmaları tamamlandıktan sonra Seydişehir-Konya arası sıcak asfalt ile kaplanacak, hem yol güvenliği sağlanmış olacak, hem de sürücüler harika bir yolda seyahat etme imkanına kavuşacak.

Bunun yanında Taraşçı Mahallesi’ne giden yol Karayolları tarafından harika bir şekilde yapılıyor. Başta Karayolları Bölge Müdürlüğüne, AK Parti Seydişehir İlçe teşkilatına ve Milletvekili Harun Tüfekçi’ye teşekkür ediyorum.

Proje kapsamında bu yolda bisiklet ve yürüyüş yolu tamamlandığı zaman Seydişehir halkının gözde mekanlarından biri olacağı kesin.

6 metre yüksekliğinde 9 metre genişliğinde 650 metrelik yol ağına sahip olacak İncesu Mahallesi Üst geçit yolu yapımı devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde üzücü bir kaza yaşanan fakat can kaybı yaşanmadığı için teselli bulduğumuz Taşağıl Mahallesi üst geçit yapımı da devam ediyor. Bu inşaatlar belirtilen sürelerinde tamamlanacak.

Diğer yandan Bozkır yol kavşağına yapılacak düzenleme çalışmalarına için start verildi. Çalışmalar zamanında başlayacak.

Seydişehir-Antalya yolunda ne yazık ki istenilen çalışmalar bir türlü başlamadı, önümüzdeki günlerde bu kısım ile ilgili geniş bir yazı kaleme alacağım.

SANAYİ KAVŞAĞI

Gevrekli Mahallesi’nden Seydişehir Karabulak kavşağına kadar olan kısmın yol yapım çalışmalarına başlandı.

Hepimizin malumu Seydişehir Sanayi girişi çok büyük tehlike arz ediyor. Burada her gün istisnasız 3-4 kaza oluyor. Bu kazalar maddi hasarlı olduğu için istatistiklere yansımıyor.

Bu konuda Bölge Trafik yetkililerinden bilgi alınabilir.

Seydişehir-Konya yolunun kalan kısmının yapımına başlandığı bu günlerde Sanayi kavşağı girişi de mutlaka gündeme alınmalı.

Bakın buradan yazıyorum, Çarşamba kanalında meydana gelen boğulmalar gibi, burada da, Allah korusun bir gün telafisi mümkün olmayan bir kaza yaşanacak. O zaman pişmanlık fayda etmeyecek.

Karayollarından isteğimiz, yapım çalışması devam ederken Sanayi Kavşağının da gündeme alınması.

Bu konuda Seydişehir Kaymakamlığı, Konya valiliği ve Siyasiler de gerekli girişimi yapmalıdır.

Seydişehir ve Bölge kamuoyu Sanayi Kavşağının akıbetini merakla beklemekte.

Yetkililere ve İlgililere önemle duyurulur.

> Yeni Meram >Yazarlar > Sanayi Kavşağının Akıbeti,
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.