YAZARLAR

Geçen hafta kaleme aldığım “Sanayi kavşağının akıbeti” başlıklı yazım sonrasında Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, beraberinde Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Baş mühendisler Erkan Yavuz Hasan Yıldırım, Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AKP Seydişehir ilçe Başkanı Kemalettin Atalay, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kurdoğlu’nun da bulunduğu heyetle Seydişehir-Konya yolunun kalan 10 kilometrelik kısmının inşaatını yapan Heltaş inşaat firması sahibi Ali Helvalı ve Şantiye yetkilisi Yakup Helvalı’yı da alarak sanayi kavşağında incelemelerde bulundu.

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, “Sanayi girişi ile ilgili basında yer alan yazıları takip ettiğini belirterek, bu bölgeye üst geçit yapmanın burada bulunan mevcut yüksek gerilim hatları sebebi ile mümkün olmadığını, taban suyu seviyesinin yüksekliği ile alt geçit yapmanın da imkansız olduğunu bu sebeple sanayi girişinin mevcut yoldan yapılacağını, çıkışının da sanayi içinden çevre yoluna bağlanacağını böylece giriş ve çıkışın düzenleneceğini ve bu bölgede şikayetlerin sona erdirilerek, meydana gelen kazaların önleneceğini” söyledi.

Sanayi girişindeki yüksek gerilim hatları ve taban suyu seviyesinin yüksekliği göz önüne alındığında en iyi çözümün Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’ın projesi olduğu açıkça görülüyor.

Sanayi girişinde yapılan incelemede Milletvekili Harun Tüfekçi ve AK Parti ilçe Başkanı Kemalettin Atalay da sanayi girişinin düzenlenmesi ile ilgili Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’a taleplerini iletmesi son derece isabetli oldu.

Bir aksilik olmaz ise Seydişehir-Konya yolunun kalan 10 kilometrelik kısmı ile birlikte Sanayi giriş ve çıkışı yıl sonuna kadar düzenlenecek.

Uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan ve sonucu merakla beklenen sanayi girişinin akıbeti de böylece belli olmuş oldu.

Konu ile ilgili duyarlılıklarından dolayı Milletvekili Harun Tüfekçi, İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

TARAŞÇI YOLU

Geçen haftada belirttiğim gibi Taraşçı Mahallesine giden yol Karayolları tarafından harika bir şekilde yapılıyor. Şu sıralarda yolun sıcak asfalt kaplaması yapılıyor.

Proje kapsamında yolda görsel güzelliği ile ön plana çıkacak bisiklet yolu yapılması çalışmalarına da başlandı. Buradan açıkça ifade ediyorum; bu yol, Seydişehir halkının gözde mekanlarından biri olacak.

Milletvekili Harun Tüfekçi ve beraberindekiler Taraşçı yolunda da incelemelerde bulunarak Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız ve yetkililerden bilgi aldılar. Yol kısa süre sonra tamamlanacak.

Diğer yandan Bozkır yolunun genişletilmesi ile ilgili Milletvekili Harun Tüfekçi’nin girişimleri olumlu sonuç verdi.

Bozkır yolu ile ilgili Milletvekili Harun Tüfekçi, bizlerin yanında taleplerini Karayolları Bölge müdürü Mahmut Yıldız’a iletti.

Bölge Müdürü Yıldız, Bozkır yolunda etüt çalışmalarına başlandığını belirtti.

Hafta başında güzel müjdeler aldık. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Sanayi Girişinin Akıbeti Belli Oldu
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.