Torku Jelifest

Samsunspor’daki ekonomik sıkıntı

  • Giriş Tarihi: 23.02.2015 21:38
  • Güncelleme Tarihi: 21:49
Samsunspor’daki ekonomik sıkıntı

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un Kulüp Başkanı Erkut Tutu, “Geçmişte borcumuz bulunan futbolcuları tek tek arayarak, Samsunspor’un borcunu ödemek istediğimiz belirtiyoruz. Bu söylemden bile herkes çok mutlu” dedi.

Tutu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, kulübün mevcut futbolculara ve personele olan borçlarını kısım kısım ödemeye çalıştıklarını söyledi.

Yabancı ve yerli futbolcuların geçmiş borçları konusunda da çalışma yaptıklarını belirten Tutu, “Geçmişte borcumuz olan futbolcuları tek tek arayarak, Samsunspor’un borcunu ödemek istediğimizi belirtiyoruz. Bu söylemden herkes çok mutlu” diye konuştu.

Samsunspor’un ligde üst üstte galibiyetler almasının ve bu başarısının sırrını karakterli futbolculara sahip olmasına bağlayan Tutu, “Samsunspor çıkış yakalamışsa karakterli futbolcuları ve teknik yönetimi sayesindedir. Biz de oyunculara verdiğimiz sözü yerine getirmeye çalışıyoruz. Oyuncularımıza çok az söz veriyoruz ve bu sözleri yerine getiriyoruz. Bu hem kulübün dışında güven ortamı oluşturdu hem de içinde. Samsunspor yavaş yavaş Türkiye’de güvenilir kulüp olma yolunda ilerlemektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı oyuncuların geçmişteki borçları konusunda da çalışma yürüttüklerini aktaran Tutu, şunları kaydetti:

“Yabancı oyunculardan Andre Bahia ve Ben Ofosu konusunda bir sıkıntı var. Yani diğer yabancı oyuncularda ödeme süresini idare etme şansımız var. Ama bu oyuncular konusunda yok. Bahia’ya borç 1 milyon 200 bin avro, Ofosu’nun ise 30 bin dolar. Bu oyunculara parasını ödeseniz bile sorun çözülmüyor. Çünkü dosyalar FIFA Disiplin Kurulu’nda. Yani FIFA Disiplin Kurulu, Samsunspor’a bir ceza uygulayacak. Ama biz ceza onaylanmadan her iki futbolcuyla temasa geçerek, borcu yapılandırmaya ve sorunu çözmeye gayret ediyoruz.”> Yeni Meram >Spor > Samsunspor’daki ekonomik sıkıntı
HABER YORUMLARI